[LéDQUD® W©DTl (si© Interview Spelers betreden het veld vaak met een dosis gezonde wedstrijdspanning. Heb jij dat ook als je als fotograaf bij het veld zit? "Ja altijd, en ik heb duizenden wedstrijden gefotografeerd inmiddels. Elke wedstrijd is voor mij weer een belevenis. Ook oefenwedstrijden of trainingskampen, dat is fun, daar geniet ik van. In het voorbereidingstrainingskamp De Lutte kom ik al honderd jaar en daar verlang ik elk jaar weer naar. Heel raar, maar ik vind het gewoon leuk. Het is ook er wat meer relaxed, al heb ik er wel de pest in als we een tegendoelpunt incasseren." Heb je tijdens buitenlandse trips wel eens tijd voor jezelf? "Niet echt. Bij Europese wedstrijden ben ik daar voor Ajax. Daar ben ik dan echt drie dagen mee bezig. Ik zie misschien een klein stukje winkelstraat als die dicht bij het hotel gelegen is. Bij buitenlandse trainingskampen is dat anders. Daar heb ik doorgaans wat meer tijd voor jezelf, denk daarbij aan de trip naar Portugal of de trips naar Zuid-Afrika. Dan wil ik ook graag wat van het land zien." Gaatje vrouw dan mee? "Nee, daar heeft ze weinig aan. Ze is wel mee geweest naar de afscheidswedstrijd van Dennis Bergkamp in Londen. Maar toen had ik een persoonlijke uitnodiging van Dennis gehad, die kreeg ik mede omdat ik met hem ooit een boek heb gemaakt." Volg je ex-Ajacieden als ze in het Nederlands elftal spelen? "Vroeger deed ik dat inderdaad, hetzij voor mezelf. Dat archief heb ik nog steeds en is niet van Ajax. Uitwedstrijden van Oranje doe ik niet meer, alleen de wedstrijden in Nederland, ook geen EK's of WK's. Het is allemaal te duur geworden en Ajax let op met wat er aan geld uitgegeven wordt. Als ik twee of drie weken weg ben, kost dat een hoop geld. Er zijn tegenwoordig zoveel andere fotobureaus, dus als we een bepaalde foto nodig hebben dan is dat geen probleem." Heeft Ajax het alleenrecht voor wat betreft jouw beeldmateriaal? "Nee, we hebben sinds anderhalf jaar een beeldbank: Ajaximages.com. Dat werkt in principe hetzelfde als bij het ANP. Alle kranten of bladen, behalve de roddelbladen, kunnen een wachtwoord krijgen waarmee foto's van die beeldbank gehaald kunnen worden. Ik kan precies zien welke krant of welk blad er foto's hebben uitgehaald en zie dus ook naar wie de rekening gestuurd moet worden. Het levert Ajax wat op en zo verdien ik mezelf terug. Om een voorbeeldje te noemen: een foto kost voor eenmalig gebruik 895,-. En dan worden ze werkelijk maar één keer gebruikt, want we houden alles in de gaten, □aarbij is het wereldje zo klein dat ik er altijd achterkomt als onze foto's worden gebruikt zonder betaling. En als het wel gebeurt ga ik er achteraan." Pagina 23 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 24