(old Y@(j[k©[n/T]giË Viitor 0) ok onze jonge beloften zijn eindelijk begonnen aan de competitie. De start van Jong Ajax was alleen niet zo goed: pas in de derde wedstrijd, tegen Jong FC Groningen, werden de eerste drie punten binnengehaald. Tegen Jong AZ en Jong NEC werd nog verloren, al dan niet door scheidsrechterlijke fouten. Tegen AZ leidden een onterecht gegeven penalty en een rode kaart het verlies in. In de wedstrijd tegen NEC stonden de koppies niet op scherp waardoor de wedstrijd werd verloren. Tegen de boeren uit het noorden werd eindelijk eens echt fel begonnen, en dat leidde direct tot doelpunten en uiteindelijk de overwinning. Kunnen we niet altijd zo beginnen? Het scheelde ook wel dat de Ajaxl -spelers ook allemaal honderd procent inzet toonden. Dat is toch ook wel eens anders geweest, waardoor het dubbel zo zuur voor de Jong Ajax-bankzitters was als de wedstrijd verloren werd. Rasmus Lindgren, George Ogararu, Jeroen Verhoeven, Timothée Atouba en Mitchell Donald speelden mee en vooral de eerste drie lieten een positieve indruk achter. Atouba begon in de tweede helft weer zijn befaamde, maar niet altijd geliefde, kunstjes weer uit te voeren en Donald speelde wat ongelukkig. Daley Blind speelde tegen de Groningers sterk, net als Geoffrey Castillion, die goed kan kaatsen en overzicht heeft. Voor het doel moet hij nog werken aan zijn afronding. De ballen gaan nu nog te vaak over het doel. Danilo en Jeffrey Sarpong wisselden tijdens de gewonnen wedstrijd veelvuldig van positie. Dit bracht de Groningers van hun stuk en ook op de snelheid van vooral Danilo hadden ze niet altijd een antwoord. Danilo wordt nu toch bij Jong Ajax vooral gebruikt als buitenspeler en zijn vader Wamberto noemt hem ook een echte flankspeler. De snelheid en de techniek heeft hij er zeker voor. Hij en Marvin Zeegelaar zijn Javier Martina in ieder geval al voorbijgestreefd. Het is jammer dat Martina ook dit seizoen weer op de bank bij de beloften zit en niet in de eredivisie of eventueel de top van de eerste divisie ervaring op kan doen. Een paar Jong Ajacieden zijn in de transferperiode verkast naar andere clubs. Verrassend genoeg werden Tom Overtoom en Tayfun Candan verhuurd aan Haarlem. Overtoom maakte tegen Helmond Sport meteen z'n debuut en zorgde meteen voor wat meer druk naar voren en meer combinaties. Ook Manucharyan [ja, daar is ie weer eens] speelde de tweede helft. Je ziet nog steeds dat hij het in zich heeft en supergoed kan voetballen, maar zijn acties werden vaak niet begrepen door zijn medespelers. Daardoor kwam hij niet echt uit de verf. Ook Jordi Schell speelt nu ergens anders. Geruisloos weggesluisd naar Young Boys uit Haarlem. Na drie wedstrijden staat Jong Ajax nog steeds in de onderste regionen van de ranglijst, maar hopelijk is de goede lijn nu ingezet. Pagina 15 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 16