^Je afgelopen weken kregen wij opeens allerlei mailtjes binnen van boze, gefrustreerde en teleurge stelde supporters. Supporters die graag op Noord [voornamelijk bovenin 411 en Zuid [voornamelijk bovenin 423] wilden staan, om zo bij te dragen aan een nog betere sfeer in de ArenA. Die hadden tijdens en na Ajax - Sparta van stewards, beveiliging én Ajax zelf te horen gekregen dat ze niet meer mochten staan. Voor de supporters die op 409, 410 en 411 stonden en nog steeds staan [ga zo door jongens!] had Ajax zelfs een brief over met daarin nogal wat dreigementen. Ditzelfde geldt eigen lijk ook voor de supporters die al tijden bovenin 423 staan, die kregen ook in ene van Ajax te horen dat dit niet meer mocht. Hoofdreden zou zijn dat andere supporters er last van hebben. Daarnaast wer den nog andere verzinselen aangedragen zoals o.a. het gooien van 'dingen' van boven naar beneden. Navraag van supporters die op deze vakken stonden en nog steeds staan leverde hier echter geen bewijs voor op, niemand had ooit last gehad van het gooien van dingen en al helemaal geen last van de supporters omdat ze zouden staan. Sterker nog, iedereen vond het bijdragen aan een positieve sfeer. Wij vragen ons nu dus echt af wat het probleem nou is. Wil Ajax alleen maar theater publiek, dat de hele wedstrijd zit en alleen juicht en of klapt als er gescoord wordt? Mag men dan echt bij hele hoge uitzondering staan in de vakken 424 425 en 125 t/m 129? De supporters willen graag meewer ken aan een stadion vol sfeer, wat eigenlijk alleen maar toe te juichen is, behalve bij Ajax... Ajax dreigt inmiddels met stadionverboden, omdat de huisregels worden overtreden en omdat Ajax dat nou eenmaal niet pikt moeten er mensen worden gestraft. Ajax heeft liever zo min mogelijk sfeer, stel je voor dat mensen toch eens vrolijk naar huis gaan omdat ze genoten hebben van de sfeer in de ArenA. Pagina 11 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 12