AFCA SUPPORTERSCLUB Er was eens... een groeiend aantal supporters dat ontevreden was over de gang van zaken bij Ajax en in het betaalde voetbal. Zij konden zich steeds minder identificeren met hun Ajax. De clubcultuur werd bedreigd door de toenemende commercie. Een verminkt logo, drie strepen op ons shirt, onnodige combi's, dure supportersreizen, forse prijsverhogingen van toegangskaartjes en een ArenA die niet ons thuis was maar een multifunctioneel amusementspaleis waarin gevoetbald zou kunnen worden. Voetbal als product. Geen supporters maar consumenten. Een groep actieve supporters vond dat het zo niet langer kon en ging zich verzetten. Deze groep vond dat het onvoldoende gehoor kreeg bij de reeds bestaande supportersvereniging en bundelde de krachten om zo sterk mogelijk vertegenwoordigd te zijn. En zie hier: op 31 augustus 1999 werd de □FA geboren. De Onafhankelijke Fanclub Ajax. Het doel was duidelijk: belangen behartiging van actieve supporters die regelmatig thuis- en/of uitwedstrijden bezoeken. Inmiddels zijn we al weer tien jaar, één naam en twee logo's verder en is de AFCA Supportersclub officieel erkend door Ajax. In die tien jaar hebben we niet achterover geleund en stilgezeten. Via een aantal acties hebben we onze stem en mening laten horen en waar mogelijk invloed uitgeoefend. Een compilatie van 10 jaar [ludieke] acties en activiteiten. De start: 'Word nu lid!' Op vrijdag 10 september 1999 begonnen we met onze ledenwerfactie voor de OFA bij de thuiswedstrijd tegen feyenoord. Een hoop vrijwilligers waren in touw om onze doelstellingen uitte leggen en inschrijfformulieren uitte delen. Inmiddels heeft de AFCA Supportersclub bijna 3000 leden. Koe van Troje Sinds Ajax vanaf 1996 in de ArenA speelde, was de belabberde grasmat een doorn in het oog van zowel spelers als supporters. Het zorgde voor blessures, matig voetbal en torenhoge kosten omdat Ajax nog vaker van grasmat wisselde dan van trainer. Bobby Haarms had een dagtaak aan het in goede conditie houden van de graszoden/ pollen. De F-Side en kornuiten hadden de oplossing paraat! Martha en Clara werden als de koe van Troje naar binnen gereden en voorzagen de grasmat van een goede lading mest! Stop de zinloze combi's! Combi's, lokale driehoek, verhoogd risico: we kregen er schoon genoeg van! Het reizen met vrij vervoer dreigde definitief tot het verleden te gaan behoren. Iedere drogreden werd aangegrepen om ons in de trein of de bus te proppen. De lol van het bezoeken van een uitwedstrijd was er nu wel vanaf. Hoogste tijd om dat eens duidelijk te maken aan de Bobo's in Zeist. Ruim 200 supporters gingen in 3 bussen naar de burelen van de KNVB om een petitie te overhandigen. De boodschap was duidelijk: "Geen voetbal zonder supporters - Zonder supporters geen voetbal" Pagina 7 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 8