WGMH? §][}S|(d] ^\ja6D(i(a] De Meersche Helden Tijdens het ontstaan van het fanzine vroegen wij ons af wie we moesten benaderen voor het schrijven van een column. Het moest iemand zijn met een Ajax hart, het liefst iemand die nauw betrokken was met de club. De naam Bobby Haarms viel al snel. Maar wilde hij wel? Het ging toen immers al niet zo goed met hem. Toen wij bij Bobby aanklopten, was hij vereerd. Hij zei ook meteen volmondig ja. Wij kenden hem persoonlijk al wat langer, mede omdat wij hem al eens eerder hadden geïnterviewd. De volgende vraag was: hoe gaan we het doen? We konden niet van hem verwachten dat hij alles zelf wel even zou opschrijven. De oplossing was al snel gevonden. Wij spraken met hem, gaven wat voorzetjes en namen het op een voicerecorder op. Daarna werd het op papier uitgewerkt door de redactie. Zoals afgesproken mocht Bobby het als eerste lezen en gaf dan zijn ja woord. Maar zo makkelijk was dat niet altijd:, het moest vaak meerdere malen worden aangepast. Nooit een verkeerd woord over zijn Ajax, ook niet als het off the record was. Tuurlijk zag hij ook wel dat de prestaties niet altijd even goed waren. "Het komt wel goed" zei hij dan, "die derde ster komt er echt wel." Toen wij hem de 1 e uigave van het fanzine overhandigden, was hij trots,. Zijn verhaal stond er in! Iedereen in het ziekenhuis, want daar lag hij toen, moest het weten. Ook wij waren en zijn nog steeds trots dat Bobby Haarms een column had in ons fanzine. Hij wilde iedereen wel een fanzine geven. Meerdere malen zijn wij naar het ziekenhuis gereden om hem weer een stapeltje te geven. Dat was ook zo met foto's. We lieten hem een foto zien van de bekende actie van VAK41 0: het spandoek met zijn gezicht erop en daaronder de tekst BOBBY VOOR ALTIJD AJACIED. Schitterend vond hij dat, daar wilde hij er wel wat meer van, om uit te delen. Dus dat deden wij, 1 5D hebben we er laten afdrukken. Uiteraard hebben we er zelf een paar gehouden voorzien van zijn handtekening. Nog geen week later waren ze allemaal op. Ze kwamen zelfs bij hem op de kamer om een foto te scoren, het liefst ook nog een krabbeltje erop. Prachtig vond hij dat, de Goede Beul kreeg weer even de aandacht die hij verdiende. Begin juni 2009 kwam bij ons het verschrikkelijke bericht binnen: Bobby was overleden. Natuurlijk zagen ook wij het aankomen - het ging immers al een tijdje slecht met hem - maar toch kwam het bericht als een mokerslag aan. Bobby Haarms, De Goede Beul en Mister Ajax is niet meer. ledereen met een Ajax hart blijft geschokt achter. Uiteraard vergeten wij hem nooit. Hij blijft voor altijd in ons hart en zijn naam zal nog regelmatig in het stadion te horen zijn, maar toch doet het pijn. Gelukkig kreeg hij ren schitterend afscheid. Nog één keer waren alle ogen op hem, Bobby Haarms, gericht. Op 1 3 juni 2009 werd er op sportpark De Toekomst een afscheidsplechtigheid georganiseerd. Een paar duizend supporters waren daarbij aanwezig. Ook velen bekende namen uit de Ajax-historie waren aanwezig. Na de plechtigheid reed de rouwstout langs bepalende plekken in zijn leven: de Arena, het Supportershome en de Middenweg werden aangedaan. En daar stonden vele Ajax supporters. Met veel gezang en fakkels werd Bobby voor de laatste keer geëerd. Een Ajacied in hart en nieren is van ons heen gegaan. Wij zullen Bobby herinneren als een echte Ajacied, hij leefde voor zijn club. Hij was nooit negatief over zijn Aller Ajax, ook de supporters konden geen kwaad bij hem doen. Hij waardeerde de acties die voor hem werden georganiseerd, met lof praatte hij daarover. BOBBY VDOR ALTIJD AJACIED, wij zullen je nooit vergeten. □e Meersche Helden 2009 Pagina 4

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 5