W©©!? ^gl(gO(i(a] De Meersche Helden ^3 e Meersche Helden, als er één iemand is die aan deze naam voldoet dan is dat wel Bobby Haarms. Bobby werd geboren in 1 934 op een steenworp afstand van stadion De Meer, in hetzelfde jaar dat het stadion van Ajax op de Middenweg voor het eerst in gebruik werd genomen. Als klein jongetje droomde hij er al van om ooit tussen de lichtmasten te mogen spelen. Op zijn 1 3e werd hij lid van Ajax. Hij maakte zijn debuut in Ajax 1 op 28 september 1 952 tegen sc Heracles. Door een knieblessure moest hij zijn loopbaan als voetballer opgeven. Tot 1960 speelde hij 58 wedstrijden voor Ajax en scoorde 1 keer. Toenmalig Ajax-trainer Vic Buckingham adviseerde Bobby om zich te richten op het trainerschap, Bobby haalde zijn diploma's en was vervolgens werkzaam bij diverse amateurclubs. In 1 967 werd hij door zijn voormalig ploeggenoot Rinus Michels als assistent-trainer naar Ajax gehaald. Vanaf 1 969 trad hij fulltime in dienst bij Ajax. Sindsdien [minus een uitstapje van 4 jaar), heeft Bobby Haarms Ajax nooit meer verlaten. Hij heeft de halve wereld met zijn club bezocht en alle successen van Ajax meegemaakt. Ook is hij hersteltrainer geweest. Zijn Bobby Haarms methode was beroemd en berucht. Vooral "het bankie" was een begrip. Geblesseerde spelers die van een blessure terugkwamen moesten eerst nog langs Bobby voordat ze weer speelklaar waren voor het eerste. Tot het uiterste moesten de spelers gaan, Bobby matte ze helemaal af. Hij was niet makkelijk en op dat moment niet altijd geliefd. Maar ze wisten dat als ze Bobby hadden gehad dat ze weer 100% fit waren. Tot aan zijn afscheid in 2000 heeft hij diverse functies binnen zijn club bekleed, en zelfs na zijn afscheid was Bobby altijd aan zijn club gebonden. In 2000 werd hij ook erelid van Ajax en daar was hij ontzettend trots op. Bobby was en is een man van de supporters. Hij werd en wordt nog steeds op handen gedragen door de Ajax supporters. Zeker tijdens zijn functie bij het supportershome werd die band alleen maar sterker. En daar genoot hij van, hij nam alle tijd voor zijn fans: een handtekening of een foto? Bobby deed het. Als Bobby bij zijn club was, werd hij toegezongen en dan bloeide hij een beetje op. Het ging dan ging weer even beter met hem. Zeker de laatste paar jaar deed hem dat zeer goed, hij waardeerde dat ook heel erg. Hij praatte ook altijd positief over de supporters. Natuurlijk waren er wel eens dingetjes waar hij een mening over had maar dat uitte hij nooit. Ook tijdens zijn ziektebed kwamen de supporters bij hem op bezoek, dat vond hij klasse en dat trok hem er soms doorheen. Even een peukje doen of een bakkie zei hij dan, en dan gingen ze naar buiten om even een sigaretje te roken. Als ze eenmaal buiten waren moest hij altijd eerst wat mopperen over het ziekenhuis maar als hij een paar haaltjes van zijn sigaret had genomen was alles weer goed. Pagina 3 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 4