P® m®©G^ m\n\ [M^tFSOQTl Ml adat we hier vorig jaar met een kritisch oog de verrichtingen van Marco van Basten volgden in 'De macht van Marco' geven we dit een gevolg met 'De macht van Martin'. Vanwege het [opnieuw] ontbreken van een technische man in de directie die de lange termijn strategie van Ajax moet bewaken heeft ook Martin Jol veel speelruimte gekregen. Aan ons als supporters de schone taak hem kritisch te volgen en niet alleen wat betreft de resultaten van het eerste elftal, maar ook wat betreft de resultaten van Ajax in toekomst, deze ligt momenteel in de handen van Jol. Vooralsnog heeft Jol een aardige indruk gemaakt. Zo gaf hij bij de eerste training het goede voorbeeld door na afloop als eerste het publiek te bedanken met als gevolg een applaus van zowel spelers als supporters voor elkaar. De verhuizing van de trainingen naar De Toekomst deed direct al veel stof opwaaien. Ajax leek zich onder leiding van Jol rigoureus van de supporters af te sluiten. Gelukkig berustte de eerste berichtgeving op een misverstand en zijn niet alle trainingssessies besloten zodat de spelers benaderbaar zijn voor de fans. Vooropgesteld dat er begrip is voor enkele besloten trainingen vinden we dat er altijd ruimte moet zijn voor interactie tussen de spelers en de supporters. WIJ vormen nog altijd de basis van het voortbestaan van de club én de salarissen van de spelers en technische staf! Met de aanpassingen die er gedaan zijn op De Toekomst is er een accommodatie ontstaan die ervoor moet zorgen dat de selectie optimaal kan werken aan het gezamenlijke doel dat we allen nastreven. Het dertigste kampioenschap. Op het technische vlak is het [nog] opvallend rustig. Thomas Vermaelen maakte een mooie transfer naar Arsenal en Dennis Gentenaar maakt zijn minuten in het team van Keisuka Honda. Albert Luque gaat nog een seizoentje ballen bij Malaga CF en er zullen nog wat spelers verhuurd of verkocht worden die nu de boot missen. Zonder astronomische bedragen uit te geven zoals Van Basten dat wel deed voegde Jol Jeroen Verhoeven, Thimotée Atouba, Marvin Zeegelaar en Demi de Zeeuw toe aan zijn selectie. Opvallend is de komst van Cock Jol, de broer van Martin. In eerste instantie leek Cock als een soort personal assistant van zijn broer mee te komen naar Amsterdam. Ondertussen krijgt ook Cock steeds meer in de melk te brokkelen. Cock, die eerder onder andere actief was als trainer en later als hoofd jeugdopleiding bij Rijnsburgse Boys stond tot de zomer van 2008 nog voor de klas als leraar Duits. Op dat moment vroeg Martin hem als assistent bij HSV waarna Cock het schoolbord verruilde voor de groene mat. Bij Ajax gaat hij de jeugdopleiding en scouting doorlichten en rapporteert aan Danny Blind. Die bespreekt het vervolgens met Jol en die legt het neer bij Rik van den Boog zodat er verder vanuit de directie mee aan de slag kan worden gegaan. Verder gaat Cock, mits de KNVB de plannen goedkeurt, samen met Jan Zoutman een proces begeleiden bij HFC Haarlem waarbij Ajax uiteindelijk bepaalt wat er gebeurt op technische, facilitair, financieel en sportief gebied bij de club uit de Noordhollandse hoofdstad. Naast hoofdtrainer Martin zullen we ook de verrichtingen van Cock nauwlettend volgen. Op het veld heeft Jol een prima start gemaakt. De punten werden gepakt in Groningen en thuis werd uiteindelijk [moeizaam] van RKC gewonnen. Met zes punten uit twee wedstrijden gingen we eindelijk weer eens met vertrouwen naar Eindhoven. Helaas trok ook het Ajax van Jol na ruim 90 minuten vermaak aan het kortste eind. Wij vragen ons wel hardop af waarom bijvoorbeeld de jarige Aissati tegen zijn oude club op de bank moest blijven... De Meersche Helden 2009 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 35