kfl, tod^iïil [U]fp[m^(q1cglfnl Ze zitten over de hele wereld, de Ajax-supporters. Een club kan je kiezen, maar je maten in het leger krijg je, die worden niet geselecteerd op woonplaats of op hun favoriete voetbalclub. In Nederland kan je mekaar nog een beetje ontlopen, maar wordt je uitgezonden dan moet je op elkaar kunnen bouwen en veel belangrijker kunnen vertrouwen. Zo kan het zomaar gebeuren dat je de wacht draait samen met een supporter van een andere club, dan kan je niet zeggen he pik jij bent een kaaskop met jou ga ik niet op wacht. Sterker nog je kan een kamer delen met aanhangers van diverse clubs, de rivaliteit is er altijd maar als het er om gaat spannen en je moet je beroep uitoefenen dan alleen is het net even anders. Beroepsmatige maten zijn het dan, dat moet ook wel als je in bijvoorbeeld Uruzgan zit, dan moet je elkaar blindelings kunnen aanvoelen in vaak soms zeer moeilijke omstandigheden. Het hart en het verstand zeggen iets totaal anders maar in sommige gevallen zijn ze een, we gaan samen op een missie en als groep zetten we ook weer samen voet op nederlandse bodem. Ook al is het kerngetal 020, 010, 072 of anders, alleen dan voor een korte tijd zijn het even buddies of maten, clubliefde is even wat minder belangrijk. Maar ook de jongens van de foto laten zien dat zij ons Aller Ajax ten alle tijden blijven steunen, ook al hebben zij het soms zeer moeilijk zo ver van hun duppie. En ver verwijderd van alle luxe. De Meersche Helden 2009 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 33