Egon W(I][k jDjjDjltrS Vak410 10e bal rolt weer... en eigenlijk kunnen we gelijk weer beginnen met kankeren. We blijven natuurlijk Ajacieden. Nog niet op het spel, wel op ons shirt [haal die strepen eraf!) en de speeldata. 2 augustus de start van de competitie, we zijn vroeg bij dit jaar. Groningen - Ajax, zondag 14.30 uur. Aan het gevulde uitvak, dat wederom alleen met een doodleuke combi mocht aankomen, was nog niet te zien dat de zomervakantie in volle gang was. Menig café aan de Middellandse zee was 's middags gevuld met wit-rood-witte shirtjes. Brakke koppen, zwembroeken en slippers. Buiten een goede 35 graden, een blauwe zee en veel vrouwelijk schoon. Doch zitten de cafés volAjax blijf nou eenmaal Ajax. Met een koude Freddy in de hand kijkend naar een oud stoffig schermpje. De Groningen Fanatics, je weet wel 'in vuur en vlam', hadden de afgelopen zomer niet stil gezeten. Jammer genoeg. Een groot doek werd van de tweede ring gerold, wat het moet voorstellen is in Amsterdam nog altijd niet bekend. Zouden ze het zelf wel weten? Via het wereld wijde web in Groningen werd verkondigd dat men aanpassingen moest doorvoeren in het ontwerp. Een afbeelding van een galg in combinatie met het logo van VAK41 kon niet rekenen op al te veel sympathie van de voorzitter 'Fun Only'. Drie punten in Groningen, inladen en wegwezen. Onze Meersche Held Het is geen spelletje, het is ons leven om maar eens een gevatte citaat te gebruiken. Er zijn van die momenten dat Ajax niet op de allereerste plaats komt. Dat dit niet de verjaardag van je uit tante uit Ferwerderadiel is, spreekt voor zich. Maar trouwen doe je maar een keer. Zaterdag 8 augustus 2009 was de dag van Oscar en Pooja. De dag dat de trouwe fotograaf van VAK41 het huwelijksbootje in stapte. Uitgerekend de dag dat Ajax de eerste thuiswedstrijd in de competitie speelde. Na het voltrekken van het huwelijk werd dit grootst gevierd: 400 gasten waaronder 15 410'ers met aanhang. Even na half 8 reed het bruidspaar door een haag van fakkels, de honderdduizendklapper deed zijn werk. Ondertussen vlogen de smsjes binnen met tussenstanden en vloeide het bier, de whiskey en de bacardi rijkelijk. De Meersche Helden 2009 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 31