mit E en nieuw seizoen voor ons aller Ajax en een nieuw seizoen voor De Meersche Helden. Maar voor ons is het seizoen ook nieuw in bepaalde opzichten. In de eerste plaats omdat we vanaf dit seizoen een eigen plekje hebben in De Meersche Helden. Jimmy's back En wat ook nieuw is - of eigenlijk retro - is de terugkomst van een ouwe bekende. We hebben een tijdje droog moeten staan, omdat hij zijn inspiratie miste door het ongeïnspireerde spel en handelen van Ajax de afgelopen jaren. Maar gelukkig heeft Jimmy Hills zijn inspiratie weer gevonden en besloten om ons ook komend seizoen te voorzien van zijn messcherpe columns over Ajax. Peter's alibi En over columns gesproken, nog wat nieuws. Op 1 augustus jl. heeft Peter R. de Vries namelijk zijn eerste column voor AFCA geschreven. Ja, een misdaadverslaggever. Maar wel eentje die niet al te grote vrienden is met de politie en belangrijker: wit-rood-wit bloed door zijn aderen heeft stromen. Pagina 27 De Meersche Helden 2009 On Tour: Een midweekje Bristol [een verslag) Op dinsdag naar aidshoven gegaan om vanuit daar vandaan richting Engeland te vliegen. De vlucht was gezellig en druk. Bij aankomst op de luchthaven van Bristol stond de politie ons al op te wachten, ledereen werd gevraagd wat de planning was vanavond en morgen, welke hotels waren geboekt en of iedereen over kaarten beschikte. Taxi gepakt, opgefrist in het hotel, even wat eten en aan het eind van de avond even in de buurt van het stadion rondgewandeld om te kijken hoe dat bereikt moest worden. Terug in het centrum kwamen we al de andere supporters tegen en hebben daar gezellig wat gedronken totdat om 1 uur de kroeg dicht ging. Daarna even richting de haven gelopen omdat daar een leuke club zou zijn. Daar aangeko men gingen twee agenten met hun pony's de stoere jongens uithangen en ons de weg versperren naar de ingang van de club. Een groepje Ajacieden dat binnen was dacht zeker dat wij van Bristol waren en probeerden naar buiten te komen. Dan krijg je weer een duw- en trekwerk en binnen de kort ste keren sta je weer te rennen omdat er busjes en paarden achter je aanzitten. Een jongen haalt het in zijn hoofd om een paard te schoppen en dat leidde tot een leuke achtervolging over het plein waar uiteindelijk diezelfde jongen verloor en werd opgepakt.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 28