©FQjBfif Interview Wij supporters waren blij dat u zich vorig jaar liet zien bij Ajax. Kan Johan Cruijff Ajax weer op de rit krijgen of in ieder geval een helpende hand bieden? "Ik denk dat het probleem oplossen niet eens zo verschrikkelijk moeilijk is. Alleen moeten alle neuzen dan wel dezelfde kant op staan. Er zijn gewoon teveel privé belangen. Het is gewoon heel erg moeilijk om dat om te draaien." Het Rapport Coronel, wat vindt u daarvan? "Dat rapport wordt gebruikt als een soort vrijbrief. Men gebruikt het als een handleiding van hoe het wel moet. Ik denk dat het rapport bijna nergens op slaat. Het laat het gehele probleem niet zien. Er staat onder andere in dat voornamelijk de communicatie tussen trainers niet functioneert. Maar de communicatiestoornis komt juist van boven af, je kan wel zeggen op bijna elk onderdeel!" Er zijn afgelopen jaar een paar supportersacties geweest, heeft dat achteraf gezien niet mede de kop gekost van Marco van Basten? "Marco was één van de achtnegen trainers die elkaar kort na elkaar hebben afgelost de afgelopen jaren. Maar het zit hem gewoon helemaal niet in die trainer! Zolang ze dat niet inzien is er weinig of niks te verbeteren." "Wij als sporters zijn gewend om in de spiegel te kijken. Mensen in onze omgeving de dingen te laten onderzoeken waarom iets wel of iets niet goed gaat. Daar doe je dan wat aan zodat het de volgende keer beter gaat. Maar bij Ajax is dat dus niet zo. Als je dus alleen de ledenraad al neemt, daar zit niks in waarvan je kan zeggen: die kunnen het bestuur controleren. Nu staan het bestuur en het rapport op afstand. Dat wil dus zeggen: iedereen kan de schuld krijgen behalve het De Meersche Helden 2009 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 23