(s](j Viitor orig seizoen kampioen, nu nieuwe trainers, doorgestroomde A-junioren, meedoen in de grote bekercompetitie: het nieuwe seizoen komt er weer aan. Morgen begint eindelijk de competitie ook voor Jong Ajax weer, met meteen een pittige uitwedstrijd tegen Jong AZ. Maar is het team er klaar voor? Op het moment dat ik dit schrijf, lijkt dat nog niet zo te zijn. De laatste oefenwedstrijd was tegen uitgerekend Jong AZ, in de finale van het Hilversum Toernooi, en werd verloren met 3-1Ons doelpunt kwam uit een penalty, en verder is er bijna geen enkel schot op doel geweest. Volgens een speler was het 'drama!!' en was het spel 'om je kapot voor te schamen'. Niemand stak er bovenuit, al ging het wel iets beter draaien toen Javier Martina, Tom Overtoom en Geoffrey Castillion in de 65e minuut in het veld kwamen voor Kennedy, Marvin Zeegelaar en Oarko Bodul. Alle drie de gewisselde spelers speelden niet goed, maar sowieso haalde bijna geen enkele speler een voldoende. Toen er gewisseld werd, stond het al 2-1en toen tien minuten later de 3-1 viel, zakte ons spel weer mijlenver terug en was het mazzel dat de score niet hoger uitviel voor AZ. Totaal geen combinaties, al dat geloop met de bal, geen speler die zich aanbood of bewoog... het was proberen de vloeiende combinaties en aanvallen van de AZ'ers tegen te houden, maar dat lukte niet bepaald. Keeper Marco Bizot oogde in de eerste helft onzeker, en werd in de rust gewisseld voor Warner Hahn, die ik toch wel een groot talent vind. Maar hij kon ook niet verhelpen dat Jong AZ dus nog een keer scoorde. □e verdediging werd er vaak uit gelopen door de snelle, slimme spelers van AZ. Vooral Johan Kappelhof had het geregeld moeilijk, maar ook Deniz Asian, Tayfun Candan en Roly Bonevacia speelden onder hun niveau. Op het middenveld speelden Kennedy, Rasmus Lindgren en Danilo, en in de aanval dus Zeegelaar, Bodul en Vlatko Lazic. Bodul speelde erg zwak en het is dus inderdaad maar goed dat hij verhuurd wordt [of waarschijnlijk op het moment dat je dit leest al is). Maar dat niemand goed speelde, komt ook omdat het geen team is. Er zijn geen echte leiders die de lijnen uitzetten, of de ploeg op sleeptouw nemen als het even niet loopt. En iedereen gaat dan mee in de malaise. In de wedstrijd tegen WSB een paar dagen eerder liep het wel een stuk beter, maar de tegenstand was toen ook veel minder. Ook stonden er wat andere spelers in de basis, zoals Castillion, Overtoom, Vurnon Anita, Siem de Jong en Thimothée Atouba. Vooral in de eerste helft speelde Jong Ajax leuk en aanvallend voetbal. Keeper Hahn coachte ontzettend veel en stopte in de tweede helft een penalty. Het werd uiteindelijk 3-1maar nu in het voordeel van Jong Ajax. □anilo stond deze wedstrijd linksbuiten en viel voornamelijk op door zijn snelheid. Deniz Asian had de eerste helft niet veel te doen; alles ging over rechts bij WSB. De tweede helft was hij een stuk en dekte hij goed door. Hij haalt alleen zelden de achterlijn. Pagina 15 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 16