louth - Crew Een leuk stadion om te zien, het is grotendeels onoverdekt. Helaas was het stadion gesloten, en konden we dus alleen van buitenaf wat foto's maken. Maar met wat klimwerk is dat uiteindelijk toch nog aardig gelukt. De rest van de dag hebben we doorgebracht op de vele pleintjes en terrasjes en zijn we nog langs wat bezienswaardigheden in de stad gelopen. Vanaf 20.00 uur zouden de kaarten voor de wedstrijd van Atlético klaarliggen, dus we besloten om lekker vroeg naar het stadion te gaan om een rondje te lopen en alvast wat sfeer te proeven bij de cafeetjes en standjes. Het stadion is al wat ouder en staat op het punt om vervangen te worden door een nieuw stadion. De snelweg loopt deels onder het stadion door, wat een vreemde gewaarwording is. Naarmate de tijd vorderde werd het uiteraard drukker en drukker, maar de sfeer bleef opvallend ontspannen. Rond 20.00 uur gingen we kaarten ophalen, er stond een lange rij, maar deze wisten wij als echte Nederlanders te omzeilen, zodat we 5 minuten later de enveloppe van Johnny in onze handen hadden. 4 kaartjes voor de wedstrijd, ingang 33. Toen we bij ingang 33 aankwamen was het er opvallend stil. Bij andere ingangen was het een behoorlijk stuk drukker. Wat bleek? Dit was een privé ingang bestemd voor de VIP Boxen. Daar kwamen wij dan, boefjes uit Mokum, terecht in de VIP boxen van Atlético. Onze box bevond zich gelukkig wel achter het doel, boven de fanatieke aanhang van Atlético, zodat we ons toch een beetje thuis voelden. We zaten in de box met 4 andere personen, bekenden van andere spelers. Ons zicht was perfect, alleen de ijskast was niet gevuld. Snel nog wat drinken gehaald en daarna voetjes op de vensterbank, wedstrijd kijken. Jammer genoeg speelde Johnny zelf niet mee door een schorsing vanwege zijn zoveelste gele kaart. Maduro deed wel mee, en deed dat naar behoren. Atlético won de wedstrijd verdiend met 1-0. Door de overwinning maakte Atlético nog volop kans op CL, wat na het eind van het seizoen ook bleek te zijn geslukt: met de 4e plaats in de eindrangschikking spelen ze voorronde CL. De sfeer was mat, we hadden hier veel meer van verwacht. Wel een aardige tifo-actie met een megadoek en veel vlaggen, maar qua zang was het behoorlijk slecht gesteld. Na de wedstrijd terug de stad in om te gaan eten [Spanjaarden eten meestal ergens tussen 22.00 en 0:00 uur) en om afscheid te nemen van deze bijzonder mooie stad. Het was een prachtig weekend, komend seizoen zullen we naast de Europese uitwedstrijden van Ajax weer een trip plannen naar een andere voetbalstad. Ook de rest van de zomerstop zijn we druk bezig geweest. Zo hebben we gewerkt aan een logo voor de South Crew. Het logo moet natuurlijk direct te linken zijn met onze club en onze stad, AFC Ajax Amsterdam. Daarom hebben we gekozen voor een Amsterdammertje, want dat is HET bekendste symbool van Amsterdam. Deze is geplaatst in een rond logo, zoals het oude logo van Ajax. Zo is het plaatje compleet. Simpel en herkenbaar. De Meersche Helden 2009 Pagina 14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 15