1 H et afgelopen seizoen was er eentje zoals we die de afgelopen jaren wel vaker hebben meegemaakt. Kort samengevatHoopvol in den beginne, maar teleurstellend aan het eind van de rit. Op Tifo-gebied hadden we ons als South Crew beziggehouden met een aantal sfeeracties en met het bekender maken van onze naam. Dit werd onder andere gedaan door de stukjes in De Meersche Helden en op onze site. Om onze samenwerking nog wat extra vorm te geven hadden we aan het eind van het seizoen een nieuw spandoek gemaakt voor De Meersche Helden. Dit spandoek kan gebruikt worden bij de wedstrijden, maar ook bij verkoop van De Meersche Helden en als sponsordoek bij o.a. het Para Smit toernooi. En toen was het zomerstop. Wat hebben we gedaan in de zomerstop om weer geheel opgeladen aan het nieuwe seizoen te kunnen beginnen? Al halverwege het seizoen was het idee ontstaan om aan het eind van het seizoen een tripje te maken naar Madrid. Uiteraard om een wedstrijd van Atlético Madrid te bekijken, waar ons aller Johnny Heitinga tegenwoordig zijn boterham verdient. Maar ook om te genieten van het mooie weer, de terrasjes, het heerlijke eten, om bezienswaardigheden te bezoeken en een kijkje te nemen bij de andere voetbalclubs van Madrid. We kozen voor het weekend van 15/16 mei, het weekend waarin de topwedstrijd Atlético Madrid - Valencia op het programma stond. Zo konden we ook Hedwiges Maduro nog eens aan het werk zien voor zijn nieuwe club Valencia. Via ons bekende kanalen werd contact gelegd met Johnny en werden de kaarten gereserveerd (de betrokken personen hierbij nogmaals bedankt, echt KLASSE geregeld!!). Vlucht en hotel werden geboekt en de reis kon beginnen. Op vrijdag 1 5 mei kwamen we in de middag aan in Madrid. Het was prachtig zonnig weer, dus na een korte stop bij het hotel om de bagage te dumpen, gingen we de stad bekijken. Wat een heerlijke stad. Prachtige gebouwen en als je 2 straten gelopen hebt sta je alweer op een pleintje met terrasjes waar je eventjes terecht kunt voor een drankje of tapas. Zo vergaten we langzaamaan het slechte seizoen en na nog wat drankjes kwam alweer de ouderwetse Amsterdamse branie naar boven. Komend seizoen gaan we vast en zeker de 3e ster ophalen en triomfen vieren in Europa! Op zaterdag begonnen we de dag vroeg met een bezoekje aan het stadion van Real Madrid. Een imposant kolos. Over 2 jaar komen we terug voor een Champions League wedstrijd van onze eigen club, in het uitvak ergens op de 3e ring. In de middag even een kijkje genomen bij het kleine, maar zeer knusse, stadion van Segunda Division club Rayo Vallecano. En wat bleek: die avond moesten ze spelen tegen Cordoba. Ondanks de torenhoge toegangsprijzen voor de hoofdtribune (6 Euro) hadden we, na zwaar wikken en wegen, besloten om deze wedstrijd mee te pikken (Dit soort toegangsprijzen zouden ze bij Ajax ook eens moeten overwegen bij mindere tegenstanders in het komende EL toernooi of de KNVB Beker). 1 5.ÜÜG toeschouwers waren afgekomen op het duel tussen Rayo Vallecano - Cordoba. Fans liepen door elkaar richting stadion en het was een gezellige boel. Complete koelboxen, parasols, verjaardagscadeaus, flessen drank en die verschrikkelijke zonnebloempitten gingen mee het oude stadion in. Hele families waren uitgebreid aan het dineren tijdens de wedstrijd. De sfeer was prima! Verder een leuke sfeeractie met stroken, veel zang en doelpunten op het veld. De einduitslag was 5-G voor Rayo Vallecano, waardoor ze nog kans maakten op promotie naar de Primera Division (wat uiteindelijk niet gelukt is, Rayo Vallecano is uiteindelijk 5e geworden in de Segunda Division). De zondag begonnen we met een tripje naar het stadion van Getafe, wat net iets buiten Madrid ligt. Pagina 13 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 14