Zaterdag 13 juni omstreeks 11.00 uur, de kist met daarin het lichaam van Bob Haarms naar buiten gedragen op De Toekomst. Een laatste gang naar het veld voor deze oer-Ajacied. Bob is een week eerder overleden en Ajax organiseert een afscheidsceremonie voor een man die decennia lang aan Ajax verbonden was en leefde voor Ajax. In tijden waarin commercie steeds belangrijker wordt en clubliefde nauwelijks nog bestaat was Bob de verpersoonlijking van datgene wat een supporter terug zou willen zien bij spelers, personeel en bestuurders. Betrokkenheid bij en onvoorwaardelijke liefde voor Ajax. Omdat Bob over deze eigenschappen beschikte was hij mateloos populair bij de supporters. Vanwege zijn strenge, harde maar altijd faire manier van werken was hij ook geliefd bij spelers en trainers met wie hij werkte. Op 13 juni 2009 krijgen zowel de supporters als zijn oud collega's de kans om een laatste eer te bewijzen aan "De Goede Beul" zoals zijn bijnaam als hersteltrainer luidde. De fraaie kist, voorzien van de Ajax-kleuren en het echte logo, waarin Bob zijn laatste reis maakte is iedereen opgevallen. De Meersche Helden sprak met Mike, één van de UltrasVAK410 van het eerste uur die de eer had de kistte voorzien van de kleuren en het logo waarin de meest succesvolle Ajacied naast zijn laatste rustplaats werd gebracht. Waar is het idee vandaan gekomen om de kist te beschilderen en hoe zijn ze bij jou gekomen? Henk Voors van Ajax is via Neill van Vak410 bij mij terecht gekomen. Neill heeft mijn nummer gegeven omdat hij aan mij moest denken toen Henk met het verzoek kwam. Wat was je eerste reactie toen je werd gevraagd? Hoewel ik vaak afbeeldingen heb gemaakt had ik nog nooit een kist beschilderd, maar toen ik tijdens mijn pauze werd gebeld heb ik geen moment getwijfeld, wist ik direct dat ik er als Ajacied alles aan zou doen om de klus te klaren. De familie van Bobby wilde graag het oude logo op de kist hebben. Gelukkig, want voor mij is er geen ander logo, het heeft zoveel uitstraling en staat voor mij voor het magische Ajax. Daarnaast zijn Bobby en het oude logo voor mij één! Pagina 9 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 10