I O® l)0Z8 (allP®©^ B. van Mokum lots werd ik wakker uit een coma, of misschien iets vergelijkbaars waarvan ik de medische term niet ken. Het komt er in elk geval op neer dat ik vijf jaar lang gedroomd heb. Boos gedroomd. Vlak voordat ik aan m'n uit-de-kluiten-gewassen winterslaap zou beginnen stond ik feestend op het Leidseplein. Ik had je niet eens aangekeken als je gezegd had dat Ajax de vijf daarop volgende seizoenen schaalloos zou blijven. Slechts één keer in de Hollandsche voetbalhistorie kwam het voor dat Ajax vijf achtereenvolgende jaren geen beste van het land was. We zijn dus officieel slechter dan ooit. Of het ticket van voorronde Champions League binnen is weet ik op het moment van schrijven niet. Liever had ik een weekje gewacht met dit stuk maar De Meersche Helden stellen harde deadlines waaraan niet te ontkomen valt. Maar come on, hopen op de tweede plaats? Praat ik echt over Ajax? Het is te erg voor woorden. Blij zijn als we FC Twente (met alle respect] achter ons houden. Hallo! Na vijf verspilde klotejaren?! En juist nu zetten ze in de Arena extra tribunes neer, nu we tweede kunnen worden, chapeau. Vorig jaar had Ajax het lef om een tariefverhoging door te voeren voor wat betreft de seizoenkaartprijzen in het belang van het behoud van Klaas Jan Huntelaar. Enkele maanden later voetbalde Klaas al in het wit, net zoals Wesley. Dit jaar straft Ajax de supporters opnieuw met een prijsverhoging, een flinke. Represailles in boetevorm voor steun? Shit ik droom nog steeds geloof ik. Zelfs het klassieke Ajax-shirt wordt aangetast met Adidas-lijnen. "Maar dat hoort bij kampioensshirts, want AC Milan, Real Madrid en Liverpool hebben dat ook op hun mouwtjes," hoor je dan roepen door partijen waarvoor euro's belangrijker zijn dan clubtrots en traditie. Uiteraard zijn het uitspraken om de achterban koest te houden, want een opmerking als deze raakt kant noch wal. De genoemde clubs winnen namelijk wél prijzen en kopen onze beste spelers weg. Ach, het valt zelfs mee dat we nog niet in Aegon-blauw voetballen. Ik verheug me erg op de zomerstop. Niet vanwege de voetballoze weekenden, maar omdat de marketingafdeling van Ajax dan traditiegetrouw z'n beste beentje voor zet. Dét ging de afgelopen vijf jaren steevast uitstekend; Ajax koopt een 'grote naam', grote naam zegt kampioen te willen worden en zelfs dat Ajax altijd al z'n droomclub was, sponsors blaten dat Ajax nog steeds de wereldcup kan winnen en onze voorzitter noemt ons waarschijnlijk ook deze zomer een A-merk, waarna de nieuwe shirtjes - ditmaal met de strepen van Adi Dassier - de winkels uitvliegen alsof ze gratis zijn en er weer meer seizoenkaarten worden verkocht dan voor de vorige mislukte seizoenen. Suarez zegt te blijven maar na het Amsterdam Tournament loopt-ie plots te shoppen in Madrid, Milaan of Londen. Oh ja, en de Open Dag zal, mits het weer enigszins aangenaam is, groter en succesvoller zijn dan alle voorgaande edities. Het Ajax-propaganda-apparaat gaat wederom volle toeren draaien, let maar op! Ik vind het overigens goed dat Van Basten niet ontslagen is, want op deze wijze is er volgend jaar geen sprake van een 'tussenjaar', waarvan we er door de vele trainerswisselingen al genoeg gehad hebben in relatief korte periode. Volgend seizoen zijn er geen uitwegen, geen vluchtroutes. Blessures of geen blessures: Marco moet laten zien wat hij kan. Geen gelul. Gewoon presteren. Hetgeen doen waarom wij Ajax zijn, waarom ik me ondanks alles nu al op volgend seizoen verheug. Dat dan eindelijk het dromen stopt en die derde kampioensster, werkelijk, voorgoed aan onze clubkleuren vastzit. Dat! Ik wens alle Ajacieden een fantastische zomer. Tot volgend seizoen. Proost. De Meersche Helden 2009 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 7