Afkicken W©®^ Cu©® ©ffi©k©©n Peperoni H et is zondag 10-05-09 en we zijn bij het fluitsignaal nog ca. 90 minuten verwijderd van de aanstaande periode van afkicken. Even geen Ajax meer op zondagmiddag, een mindering qua voetbalpraat op het werk, school of sportvereniging en dus thuis gezeik onder het mom van "als je er dan toch bent en Ajax niet speelt, kunnen we toch wel iets samen doen". Anti drugs als ik zelf ben begrijp ik beetje bij beetje wel hoe een ex-junkie zich moet voelen, want dit is gewoon puur afkicken en niet weten wat je met al die "vrije" tijd moet doen. Ja, het is afkicken alsof je net de hoofdrol bemachtigd heb in Trainspotting 2 en samen Ewan McGregor naast stinkende toiletpotten, op vunzige tapijten en in oude kraakpanden die ene spuit probeer te negeren. Man wat is dit zwaar en dan te weten dat ik hier sta te zweten terwijl er nog 90 minuten te gaan zijn en er dus nog genoeg te beleven valt op deze zondagmiddag in mei. □p het moment van schrijven moeten we nog tegen AZ en Sparta en dus kan deze wedstrijd wel helemaal nergens meer over gaan en zijn we al duidelijk 2e of hopeloos verloren 3e. Met heel mijn hart hoop ik natuurlijk dat eerste, want anders wordt het echt afkicken met een dikke vette zwarte rand. Of nee zelfs met 3 dikke zwarte randen van en of andere sponsor die ons shirt vervuild alsof ze willen zeggen "junkies lopen toch in alles". 17 reguliere wedstrijden hebben we hier met zijn allen weer staan juichen, schelden, huilen, lachen en zuipen omdat dat is zoals wij zijn en we zo elkaar tenminste blijven herkennen. We worden voor alles uitgemaakt van Hooligans, Joden, Ajax publiek, Zeikerds tot Die Arrogante gasten uit Mokum en wat kan het onze reet roesten, want dat is wat en wie we zijn. Gewoon pure Ajax verslaafden, Rood Witte junkies, die leven voor onze kleuren op dat groene gras, in het mooiste shirt ter wereld en met de mooiste meest bevreesde naam ter wereld. Ach, als ik even zo bezig ben kan ik wel blijven doorgaan en doe dat ook het liefste, dus zal ik straks die ellendige, stille periode proberen te vullen met nog veel meer lofzangen over de wereld van Ajax verslaafden. Voor ons geen Brijder, geen Riagg en geen AA, maar gewoon onze Mokumse cocktail van bovengenoemde mix om verder te leven zoals ons dat het beste aanstaat. de Rood Witte groeten. [scwDArsl Het was mij een eer dit seizoen een bijdrage te mogen leveren aan de edities van De Meersche Helden en dat er nog maar vele uitgave mogen volgen. □at we tevens voor we de deuren weer sluiten nog een keer mogen denken aan Taxi Piet die daarboven Sjakie voorziet van zijn taxiritjes naar hun Ajax en dat ze nooit vergeten mogen worden. Het was weer een bewogen seizoen met zijn ups downs en mocht ik de komende periode van afkicken weer heelhuids doorstaan zie ik u graag allen weer volgend seizoen bij Ons Aller Ajax. Vanuit Vak 126 weer Peperoni Pagina 5 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 6