Een vak apart □p het veld had Sulejmani plaats gemaakt voor Dario. Die had slechts 2 minuten nodig om zichzelf te bewijzen. Na 20 minuten werd de derde goal al bijgeschreven, alsof we naar een oefenwed strijd in juli tegen een amateurclub stonden te kijken. Op 410 werd verder stil gestaan bij de gebeurtenissen die supportersgebied plaats vinden. Oe klassieker wordt zeker de komende 2 jaar zonder uitsupporters gespeeld. Een schande, onnodig en uiterst triest. Wie zoekt zal altijd iets vinden. □aarnaast werd het nieuws bekend dat Ajax weer de 'Adidas' strepen op het thuisshirt krijgt. Eerst werd gedacht aan een foute 1 april grap, niet dus. Oe strepen op de mouw leveren substan tieel meer geld op. 'Strepen? We zijn Madrid niet?' Weer wordt er gesleuteld aan een traditie. Ajax speelt met een wit shirt met daarop een verticale rode baan, al sinds 1911. Veranderingen, veranderingen en nog meer veranderingen. Voor geld. En nog meer geld. Geld wat nodig schijnt te zijn, om te kunnen aansluiten bij de top van Europa. Vergeten we wel dat notabene de Champions League werd gewonnen in een jaar dat Ajax niet eens de grootste begroting van Nederland had. 'If I hadn't seen such riches, I could live with being poor.' M'n hoofd slaat weer op tilt als ik denk aan het gebrabbel van Johan Oerksen over de mislukte fusie in het Zuiden. 'Beide clubs hebben geen toekomst meer in het betaalde voetbal, maar de fusie wordt voortdurend gefrustreerd door een onbeschaafd hard schreeuwende minderheids groepering: wat blagen en belhamels die zich supporter noemen en op een schandalige wijze be leidsbepalers die er alles aan doen een gezonde profclub te behouden voor de regio terroriseren en bedreigen. Zouden deze relschoppers zich wel eens hebben verdiept in de gevoelens van de fans van Bleijerheide, Kerkrade, Juliana, Sittardse Boys, Sittard, Sittardia, Roda Sport, Rapid JC en Fortuna '54? Clubs die de dupe zijn van de achterlijke bedragen waar het tegenwoordig om draait. Miljoentje hier, miljoentje daar. Een voetbalwereld die gedomineerd wordt door jongens die hun zakken willen vullen/Nostalgie, sentiment en romantiek zijn prachtig, maar daar kan een club niet van bestaan.' Nu niet meer nee, en bedankt. Het is wachten totdat de KNVB de deur tussen de amateurs en de professionals openzet en de eerste Nederlandse 'AFC Wimbledon' 'FCUM' of 'SV Austria Salzburg' het licht ziet. Waar blijft die 6+5 regel, zodat niet iedere speler na 2 a 3 jaar wegvliegt. De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 32