■R Een vak apart Boys, onze missie is 30 schalen. Laat in mei 3 sterren stralen...' Met deze tekst werd het seizoen 14 september geopend. Met VAK41 natuurlijk aan de Zuid zijde. VAK41 was Noord 'ontgroeid'. Er waren geen uitbreidingsmogelijkheden meer en de belofte uit 2001 voor een verhuizing werd ingewilligd. Het gespiegelde vak is groter doordat nu officieel ook de eerste 8 rijen tot 41 behoren. Na 7 maanden en 21 gespeelde thuiswedstrijden kunnen we stellen dat het geen slechte 'move' is geweest. De vocale klik met de rest van de Zuid zijde was al snel gevonden, wat resulteerde in een aantal gewonnen punten door de supporters. Helaas niet genoeg, ook dat kunnen we stellen na 7 maanden. Het gat met de landskampioen was te groot, Ajax wist gedurende het seizoen geen constante vorm aan te meten. Toch hebben wij genoten, van de goals, de acties en de sfeer. Marco van Basten sprak eerder dit seizoen dat 'de beste sfeer in Nederland in de Arena heerst'. Zover zijn we nog niet, het bioscooppubliek begint langzaam te verdwijnen. Nu de popcorn nog. Staanplaatsen op VAK410? Nee, die komen er niet. Tot die conclusie is VAK41 samen met Ajax gekomen. VAK41 heeft maandelijks met Ajax een overleg over de gang van zaken op het vak. Een tijdje geleden is vanuit 410 het verzoek bij Ajax gedaan om hier een onderzoek naar te doen. In verschillende Nederlandse stadions komen de staanplaatsen langzaamaan weer terug. Dus waarom niet bij ons? Vanuit zowel de ogen van Ajax als 41 is er gekeken naar de voor- en nadelen. Ajax en de Arena vinden de eisen die de KNVB stelt aan een staanvak niet wenselijk. Een groot hekelpunt, ook voor VAK41 is dat een staanvak maximaal 1 supporters in een afzonderlijk vak mag hebben. VAK41 telt op dit moment 1590 plaatsen, dit zou betekenen dat een plexiwand [ala het uitvak] VAK41 letterlijk gaat spreiden. Een situatie wat voor beide partijen niet wenselijk is, daarnaast zijn staanplaatsen bij Europese wedstrijden verboden. De stoeltjes moeten terug worden gezet en een overcapaciteit van seizoenkaarthouders volgt. Niet alle 1590 plaatsen zijn verkocht aan seizoenkaarthouders. Er is een buffer aan losse kaarten over die bij de meeste wedstrijden voor [alleen] 410'ers te koop zijn. Ajax zal met VAK41 kijken of we een deel van de buffer kunnen omzetten naar seizoenkaarten voor het nieuwe seizoen. Pagina 29 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 30