(m stempel 10 e laatste wedstrijd van het seizoen, het laatste fanzine van het seizoen en mijn laatste column van dit seizoen. Mijn laatste kans om vóór onze welverdiende zomerstop nog even mijn gal te spuien. In mijn vorige column probeerde ik - misschien tegen beter weten in - om nog positief te zijn. Ik had zelfs nog een sprankje hoop op een Europese verrassing en een microsprankje hoop op het landskampioenschap. Ja, clubliefde kan rare dingen met je doen. Echter, Het beetje hoop dat ik had, het kleine beetje positiviteit, het is weg. De verkoop van Huntelaar halverwege het seizoen, het nog steeds ontbreken van de rode en witte stoeltjes in de Arena, de toezegging dat we de terugkeer van het klassieke logo kunnen vergeten, de belachelijke prijsverhogingen van de seizoenkaarten, de blamage in de nationale beker, het weer niet behalen van het landskampioenschap, het afwachten of we de voorrondes van de Champions League überhaupt wel zullen halen, de kans dat er een aantal belangrijke spelers zullen vertrekken en het ontbreken van een hechte groep van spelers die ervoor 100 procent voor gaan. Zo, dat was geloof ik de langste zin die ik ooit op papier heb gezet. En dan te bedenken dat ik niet eens alles genoemd hebt [vul de zin naar eigen believen verder in]. En ik heb het alleen nog maar over het afgelopen seizoen, laat ik maar niet beginnen over laten we zeggen de laatste vijf jaar. En kan ik dan niets positiefs bedenken? Misschien, maar zoals ik eerder al aangaf was ik de vorige keer positief en is dit het laatste fanzine en ik wil gewoon even niet meer positief zijn. Ik wil overigens nog even terugkomen op de jaarlijkse prijsverhoging van de seizoenkaarten. Uiteraard zijn de prijzen weer onderhevig aan de jaarlijkse inflatiecorrectie, dus gaan we 2,5 procent meer betalen. Van mij mag die correctie weieens een jaartje worden overgeslagen. Als supporter betalen we al genoeg: seizoenkaarten, losse kaarten, uitwedstrijden, Europese wedstrijden, eten en drinken, merchandising, reiskosten, onbetaald verlof van je werk et cetera. Maar twee dagen geleden werd ik onaangenaam verwacht door een brief van Ajax. Nou word ik weieens vaker onaangenaam verrast door Ajax, maar nu gingen ze toch écht te ver. Mijn seizoenkaart op vak 126 gaat van 200 euro naar 220 euro! Wat nou 2,5 procent? Gewoon 10 procent in één keer. En wat blijkt? De prijs is aangepast aan de marktwaarde. Mijn vak [en diverse andere vakken] blijken in vergelijking met Nederlandse en Europese clubs 'goedkoop' te zijn. Tuurlijk, en de prijzen in de Arena zijn duur in vergelijking met andere stadions. Krijgen we dan 10 procent korting op de prijzen van drankjes en broodjes hamburger? En we hebben toch flink verdiend op de verkoop van o.a. Huntelaar? En die extra tribunes bij AZ en Twente [en waarschijnlijk volgend seizoen], dat genereert toch ook extra inkomsten? En Fontein had toch een megadeal gesloten met Aegon en kreeg daar ook nog eens een mooie bonus voor? Waarom doen jullie dit toch? Geld. Dat is de enige reden. In deze tijd van crisis, zowel financieel als sportief, had ik gehoopt op een mooi gebaar van Ajax richting de supporters. Maar eigenlijk verbaast mij dit helemaal niets. En Marco mag dan wel een pannenkoek zijn, maar in dit geval zou ik liever de typering 'papieren zakdoek' gebruiken. Je neus erin snuiten en snel weggooien. Liever een Koopmans pannenkoek dan een Kleenex tissue. Prettige wedstrijd en geen gekke dingen doen. Mazzel, Stempel "Amsterdam huilt, waar het ooit heeft gelachen...". Taxi Piet is niet meer. Een markant Ajacied en warm persoon is na een lange strijd naar zijn laatste rustplaats gegaan. Piet, we zullen je missen maar nooit vergeten. En om met je eigen woorden te eindigen: Taxi Piet, Ajacied in hart en nier[en]. De Meersche Helden 2009 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 29