VoCiifcQwet - StainKal m\n\ Ric H et is even stil geweest rondom de nog niet ingevoerde voetbalwet. Ondertussen heeft de politiek niet stil gezeten en wordt er door de clubs en de KNVB aangedrongen op een snelle invoering. Al zestien jaar wordt er gesproken over het invoeren van een wet die het geweld rondom het voetbal moet terugdringen. Een paar jaar geleden zijn een aantal politieke partijen en de KNVB met een wetsvoorstel gekomen. Het kabinet heeft dit voorstel grotendeels overgenomen en de wet vorig jaar goedgekeurd, maar voordat deze in werking kan treden, moeten ook de Eerste en Tweede Kamer hun goedkeuring geven. Wat houdt de voetbalwet in? De voetbalwet is onderdeel van een evenementenwet, die weer onderdeel is van een wetswijziging in het Wetboek van Strafrecht. De kern van de wet is dat burgemeesters en officieren van justitie relschoppers makkelijker op kan pakken en kan verplichten zich een aantal maanden op een vaste plaats op een vast tijdstip te melden op het politiebureau. Verder verwacht men van deze wet dat de politie geweld kan voorkomen door al op te treden als bijvoorbeeld op internetsites of via sms'jes afspraken worden gemaakt voor een confrontatie Het is in ieder geval al duidelijk dat de wet niet meteen zal leiden tot minder politie-inzet, omdat de politie ervoor moet zorgen dat de wet gehandhaafd wordt. Verder zullen er ook meer politiebureaus bemand moet worden tijdens wedstrijddagen om te controleren of relschoppers hun meldingsplicht nakomen. Niet alle politieke partijen zijn het met de voorgestelde voetbalwet eens en stellen dat burgemeesters, politie en justitie al veel extra middelen in handen hebben gekregen die gehanteerd kunnen worden. Bovendien nemen de clubs zelf al maatregelen waarvan zij denken dat deze het geweld terug zal dringen. Denk hierbij aan het niet toelaten van uitsupporters. Wanneer wordt de voetbalwet ingevoerd? De invoering van de wet had voor dit seizoen plaats moeten vinden, maar dit liep grote vertraging op, omdat de Tweede Kamer nogal wat vragen had over het plan. De politiek hoopt dat de wet vóór het komende seizoen dan wel ingevoerd kan worden. Aangezien er al jaren over gedebatteerd wordt, is het nog maar de vraag of de invoering dit jaar wel gaat lukken. De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 28