(old YPtjtk^OTfilgiË Viitor iml GMI.UC □arko Bodul speelde sterk, en het was dan ook jammer voor hem dat hij de wedstrijd niet kon uitspelen door een blessure. Verder verdient Van der Heijden een compliment; hij speelde erg goed en het is te hopen dat hij het volgend seizoen ook in Ajax 1 laat zien. Waarschijnlijk door de spanning werden de kansen in de eerste helft bijna allemaal niet benut. Bijna allemaal, want op slag van rust rondde Danilo een mooie aanval af en scoorde hij het eerste doelpunt. Hij verklaarde na afloop dat ze na zijn doelpunt wat vrijer gingen voetballen en dat bleek ook wel. In de tweede helft waren er aardig wat kansen, en één daarvan benutte Javier Martina, die ook een goede wedstrijd speelde. Het is te hopen dat hij volgend seizoen eens verhuurd wordt. Hij verdient het om op een hoger niveau te spelen, maar naar mijn mening is het eerste van Ajax nog steeds te hoog gegrepen. Maar terug naar de kampioenswedstrijd. Tijdens de tweede helft begonnen de supporters zelfs het Waar komen joden toch vandaan?' te zingen en kwam de sfeer er steeds beter in. Na het laatste fluitsignaal kon het feest losbarsten en was het even later tijd voor de huldiging. De spelers kregen bloemen en vervolgens had Daley Blind de eer om de kampioensschaal omhoog te houden. Een paar fakkeltjes werden ontstoken, het 'kampioenen, kampioenen' klonk over De Toekomst en de spelers begonnen aan hun ereronde over het veld. Bodul liep trekkebenend achteraan, maar kon natuurlijk toch nog stralen. Kampioen, we zijn het weer, ook al is het dan in het klein. Volgend seizoen Bodul definitief bij het eerste [en wie weet Danilo ook?], het vertrek van sowieso Roy Ouwerkerk en Marvin Hasselbaink, de waarschijnlijke rentree van Deniz Asian, de door stroming naar Jong Ajax van onder andere Geoffrey Castillion en Tom Overtoom, en waarschijnlijk Pieter Huistra als nieuwe Jong Ajax-trainer. Maar Jong Ajax is natuurlijk niet het enige team dat kampioen is geworden. Op het moment van schrijven zijn ook de C1D2, E2 en E1 kampioen, en kunnen bijvoorbeeld de A1 en A2 dat ook nog worden. Het hangt allemaal af van de laatste speel rondes. Maar volgend seizoen zien we Jong Ajax in elk geval weer eens in de 'grote' KNVB-beker en wie weet waar dat toe leidt...

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 27