CCtlQainSfëh W®[PDT(Tl®®[P Interview Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? "Op mijn 13e ben ik gescout door Ajax, in eerste instantie als veldspeler. Ik viel af als veldspeler en de trainer vroeg mij of ik het een keer wilde proberen als keeper. Dat ging goed en het resultaat weten jullie. Ik ben dus op latere leeftijd keeper geworden." Is Ajax altijd jou club geweest? "Ja, ik ben Amsterdammer dus dan is er maar één club en dat is Ajax." In 2QG7 teken je een contract tot juni 201 Prompt werd je in het seizoen 2GG7-2GÜ8 verhuurd aan Willem II. Wat deed dat toen met je? "Ik wist meteen al dat ik als derde keeper bij de selectie zou zitten. Ik zat al twee jaar bij de selectie van Ajax en wilde graag voetballen, toen kwam Willem II. Op eigen verzoek ben ik toen verhuurd aan Willem II, voor mij de uitgelezen mogelijkheid om minuten te maken op het hoogste niveau." Heb je wel altijd geloofd datje onder de lat bij Ajax zou komen te staan? "Geloof... Je moet altijd geloven in jezelf, dat doe ik ook. En als ik nu terug kijk is het allemaal sneller gegaan dan ik had verwacht. 2008-2009 was voor mij een seizoen om zoveel mogelijk minuten te maken, dus voor mij persoonlijk was 2008-2009 een geslaagd seizoen. Ik heb mijn minuten gepakt en sta in de basis." In het begin van het seizoen maakte je veel speelminuten, mede door de blessure van Stekelenburg. In januari 2009 was Stekelenburg weer fit, en koos de trainer voor Maarten, ondanks dat jij een goede reeks had neergezet. Wat deed dat toen met je? Voelde je je gepasseerd? "Nee, zo voelde ik dat niet. Mijn doel was om zoveel mogelijk minuten in de basis te maken." Niet veel later wordt er toch voor jou gekozen mede door een blessure van Stekelenburg. Maarten belandt na zijn blessure op de bank. Hoe is nu de relatie tussen jullie? "Wij hebben geen problemen met elkaar. We gaan nog netzo met elkaar om als voorheen." Snapte jij de reactie van Maarten? "Ik denk dat als ik al een paar jaar in de basis sta en dan op de bank beland, ik misschien ook wel teleurgesteld zou zijn. Dat is denk ik een logische reactie." Supporters riepen ook jouw naam in het stadion, ze wilden jou in de basis. Wat deed dat met je? "Dat doet je natuurlijk goed. Ook als ik het veld op kom en je hoort je naam geeft dat je toch een extra stimulans. Maar ik denk dat dat voor het hele team geldt. Als het stadion achter de ploeg gaat staan lijkt het wel of we toch een stapje harder gaan." Pagina 21 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 22