P(§ gl©6[i(j Sl(a] de Meer De openingsceremonie ging met veel toeters en bellen gepaard. In een défilé paradeerden coryfeeën uit vervlogen jaren langs de volgepakte tribunes. Onder regie van eerste-elftalspeler Johnny Roeg voerden de Ajax-jeugdleden een openluchtspel uit met als afsluiting de vorming van de naam Ajax, midden op het veld. Voor de negenjarige André Brokmann, zoon van bestuurslid en legendarische eerste-elftalspeler Theo Brokmann sr., was het een gedenkwaardige dag. Met het doorknippen van een lint zou het stadion door wethouder Vos symbolisch worden geopend. Zonder dat het goed was doorgesproken kwam de jonge Ajax- telg - hij was nog te jong om officieel lid te zijn - de eer te beurt om de zilveren schaal met daarop de schaar vast te houden. Toen het moment daar was, werd de jonge André onverwacht naar voren gedirigeerd, richting lint. Onwetend wat van hem verwacht werd meende de geschrokken jongen dat hij de feitelijke openingshandeling moest verrichten. Starend naar het vlak voor hem wapperende lint pakte hij de schaar van de schaal en boog voorover. Wethouder Vos snelde naar hem toe en nog net op tijd griste hij de schaar uit de handen van het jochie. "Jongeman, bedankt. Bij deze verklaar ik dit Ajax-stadion voor geopend," sprak de notabele, waarna een klaterend applaus en gejuich opsteeg. De jonge André Brokmann bleef verbouwereerd achter. Dé mogelijkheid om geschiedenis te schrijven was aan de jeugdige Ajacied voorbij gegaan. De plechtigheden werden gevolgd door een openingswedstrijd waarvoor het roemruchte Stade Francais uit Parijs was uitgenodigd. De weg naar het doel was snel gevonden. Al na twee minuten spelen maakte Ajax meer vertrouwde ovale vorm, of vanwege het hardnekkig vasthouden aan het gebruik van bakstenen (er werden maar liefst 850.000 stuks in verwerkt] of vanwege het comfort voor de 22.ÜÜÜ toeschouwers. Nee, het unieke zat hem in de geraniums, de rododendrons, de begonia's, de populieren, de rozenstruiken en de berenklauw. Roodenburgh had gezorgd dat de statige oprijlaan naar de hoeve Voorland kon worden behouden en dat zo min mogelijk bomen gekapt hoefden te worden. Op de vier open hoeken van het bouwwerk - waar knusse kleine villa's waren gebouwd - plantte hij populieren, op de overdekte tribune verschenen bloembakken met fleurige bloemen in de kleuren rood-wit en tussen de muurtjes rondom het veld liet hij muurplanten met oranje-gele besjes groeien. Een mooi huis in een grote tuin, dat was zijn bedoeling. De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 17