[South Crew] H et stukje in De Meersche Helden nummer 5 was geschreven voorafgaand aan Ülympique Marseille - Ajax en sinds die tijd is er van alles gebeurd, zowel op voetbal- als op tifogebied. Uiteraard waren we aanwezig in Marseille, wat mede dankzij het schitterende lenteweer een mooi tripje is geworden. Na de snelle 2-0 achterstand volgde een pingel van Suarez: 2-1Een enorme ontlading op het uitvak! De euforie werd echter snel getemperd door de rode kaart voor Van Der Wiel. In de tweede helft hield Ajax knap stand, de eindstand van de wedstrijd (2-1 verlies] bood nog volop perspectief om de kwartfinale te bereiken. Een week later kwam Olympique op bezoek. Doordringen tot de kwartfinales zou een schitterend cadeau zijn voor ons jarige Ajax! Voorafgaand aan de wedstrijd werd Ajax middels een tekstdoek gefeliciteerd met haar 109-jarig bestaan. Op de tribunes werd alles uit de kast gehaald om Ajax naar de volgende ronde te loodsen. De South Crew probeerde Dario te motiveren door een doek voor hem te maken. Super Dario, in de stijl van Super Mario, het bekende Nintendo-spelletje. Na een prachtige wedstrijd was de stand na negentig minuten 2-1wat een verlenging betekende. In de verlenging kon Ajax echter geen potten breken en kwam Olympique op gelijke hoogte. Met trots hebben we afscheid genomen van het UEFA Cup voetbal. In de competitie spelen we al lang nergens meer voor. Toch besloot de South Crew een actie te houden tijdens de wedstrijd Ajax - De Graafschap. Er werd voor deze wedstrijd gekozen omdat vak410 op dat moment een straf uitzat. Zij mochten naar aanleiding van een aantal vuurwerk incidenten 3 wedstrijden lang geen ge bruik maken van de faciliteiten. Een mooi moment om te laten zien dat er naast vak410 nog andere groepen actief zijn op Tifogebied bij Ajax. Met hulp van een aantal vrijwilligers van het sfeerteam werd er een kleine choreo uitgezet die tezamen met een zwart doek (25x9 meter] met daarop 3 witte Andreas kruizen het wapen van Amsterdam uitbeeldden. Begeleid door een balustrade doek met de tekst "Heldhaftig,Vastberaden, Barmhartig" hebben we laten zien dat wij, South Crew, bestaan. Een groep supporters van eerste en tweede ring Zuid die Ajax wil steunen door middel van Tifo acties. Meestal positief, af en toe ook kritisch maar toch ludiek. Check onze site www.sthcrw.nl voor nieuws en fotoverslagen. Heb je zin om ons mee te helpen, of heb je ideeën mail ons dan info@sthcrw.nl South Crew Pagina 11 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 12