én Ajax! AFCA SUPPORTERSCLUB Als AFCA Supportersclub willen we de belangen van de supporters zo goed mogelijk behartigen. Voor en door supporters. Met als doel: één Ajax! Daarom voeren we regelmatig overleg met de directie van Ajax en hebben we zitting in de Ajax Supporters Raad (ASR). Maar we doen meer. Zo vertegenwoordigen we onze achterban tijdens het vooroverleg bij uitwedstrijden. We geven je hierbij een kijkje achter de schermen: Vooroverleg uitwedstrijden: Tijdens het vooroverleg staan de volgende punten altijd op de agenda: 1. Het aantal kaarten 2. De wijze van vervoer 3. De risicograad 4. De faciliteiten 5. De kaartcontrole en fouillering Namens Ajax zitten aan tafel: vertegenwoordigers van de AFCA Supportersclub, de SVA, de beveiliging en Henk Voors. Namens de thuisclub zijn present: de beveiliging en de supportersvereniging. Daarnaast schuiven de politie en de gemeente aan. Het overleg vindt altijd plaats in het stadion van de thuisspelende club. Ad 1Het aantal kaarten: We proberen zoveel mogelijk kaarten te krijgen en een goed zicht op het veld. Ad 2. De wijze van vervoer: Waar mogelijk streven we naar vrij vervoer. Dit is helaas lang niet altijd mogelijk. Vaak wordt er een trein- of buscombi opgelegd. Alternatief is de parkeer-omwissel combi waarbij je met je eigen auto op een parkeerplaats mag verzamelen om vervolgens het laatste stuk per bus af te leggen. Ook de route is onderwerp van gesprek naast de vertrek- en aankomsttijd. Ad 3. De politie bepaalt de risicograad van de wedstrijd. Dit heeft te maken met recente ontwikkelingen, de evaluatie van de vorige ontmoeting en de historie tussen de supportersgroepen. Ad 4. De faciliteiten die besproken worden zijn: de toiletten, de catering (het aanbod, de prijzen en het aantal medewerkers) en de sectorscheiding van het uitvak. Ad 5. We willen dat de kaartcontrole en fouillering zo snel mogelijk verloopt. Zaken die aan bod komen: het aantal stewards, de locatie van fouillering (bij vertrek, bij aankomst of beiden) en de wijze van aankomst (als colonne of in clusters). Je zult begrijpen dat er vaak tegengestelde belangen zijn. Als AFCA Supportersclub blijven we ons best doen om het bezoek aan uitwedstrijden zo relaxed mogelijk te maken! Pagina 7 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 8