0® [jïïïﮩ^ m\n\ [M®©©® 0 mdat de start van dit fanzine en de start van Marco als hoofdtrainer bij onze club parallel liepen werd deze pagina gewijd aan de macht die de trainer naar zich toe trok vanaf het moment dat hij bij Ajax aan het roer kwam te staan. Hij moet Ajax weer naar de top leiden en ervoor zorgen dat de rijkelijk gevulde prijzenkast verder zou uitdijen. Hiervoor kreeg hij van de clubleiding de vrije hand, een hand die volgens ons iets te vrij is. In de eerste helft van de competitie waren de resultaten naar wens en werden de uitglijder in het bekertoernooi tegen Volendam, de impopulaire maatregelen en zijn vreemde beslissingen voor lief genomen. Het moest immers wel in het belang van de club zijn. Zeilen rond het trainingsveld, besloten trainingen in het buitenland en minder zo min mogelijk graag] contact met de supporters en kansloze, onbegrijpelijke wissels. Alles werd met zacht gemor geaccepteerd. Alles voor die derde ster toch! Hoe anders was de houding naar de hoofdtrainer drie weken na de winterstop. De sterke persoonlijkheid Marco van Basten was het spoor bijster en leek niet in staat om zijn team aan het voetballen te krijgen. Na een heroïsch gevecht in Nijmegen volgden vier wedstrijden waarin maar 1 punt werd gepakt. Thuis tegen Heracles! FC Groningen, SC Heerenveen en Vitesse waren een maat[je] te groot voor Ons Aller Ajax. Het kampioenschap en de derde ster waren pleite in drie weken tijd. Die derde ster, daar doe je het toch voor! Hé Marco pannenkoek! Inmiddels legendarische woorden van een emotionele supporter na afloop van de verloren thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen. Hij zei wat iedereen op dat moment dacht, maar had de pech [of het geluk) dat er een camera op hem gericht was. Marco dacht er het zijne van en leek niet goed om te kunnen gaan met zoveel emotie, 't Is toch maar een spelletje inmiddels net zulke legendarische woorden van een steward die net als Marco niet wist wat hij met deze situatie aan moest. □at het voor een aantal mensen absoluut niet 'maar een spelletje is' bleek nog geen twee weken later toen bij een aantal fanatieke fans de maat vol was, en zij verhaal haalden bij zowel de trainer als de spelers. Een kortstondige gesprek op het trainingsveld op vrijdagmorgen resulteerde in een constructief gesprek tussen de trainer en een brede supportersdelegatie na het weekend. Een weekend waarin Ajax snoeihard onderuit ging in Arnhem, 4-1"Qnrust in Amsterdam", "Van Basten denkt aan opstappen", "Oproer kraait". Zomaar wat kreten uit de ochtendkranten omdat de punten uitbleven en de supporters ook al het trainingsveld waren betreden. De houding die Marco uiteindelijk aannam in het gesprek met de supporters was verrassend te noemen. Prima zelfs. Van het ijskonijn dat hij een half jaar leek te zijn was weinig over. Onze huidige trainer blijkt ook een mens van vlees en bloed. Niet langer blind varend op zijn eigen gelijk, maar bereid om open te staan voor kritiek en adviezen. Dat deze onder andere vanuit de fanatieke supportershoek kwamen is niet nieuw. Supporters houden hun mond niet, daarvoor is de liefde te groot! Wel is nieuw dat de trainer aangeeft hier voor open te staan en ook zichtbaar iets met die adviezen doet. Spelers moeten willen vechten voor het voor ons heilige Ajaxshirt! Willen ze dat niet dan hoeven ze ook niet in de basis te starten, ongeacht de transfersom die betaald is was één van de adviezen. Verder zag Marco in dat hij meer hulp nodig heeft en haalde Frank de Boer naar het eerste en lijkt de dialoog tussen trainer en spelers beter te worden. Het meest bijzondere van de afgelopen weken zijn niet de heerlijke overwinningen op Fiorentina, Utrecht of de 2-0 in de klassieker. Nee, San Marco blijkt ook gewoon een mens te zijn. Streng, kortaf, direct, bot, radeloos, charismatisch, humoristisch, begripvol en open voor opbouwende kritiek vanuit allerlei geledingen. Juist die ommekeer, toe durven geven dat je iets misschien niet helemaal goed hebt gedaan is alleen voor de groten weggelegd. De Meersche Helden 2009 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 35