F H Benkie I et beloofde een mooie dag te worden. In de ochtend wakker worden met een zonnetje dat door het raam van onze hotelkamer schijnt, s'middags lekkere baco's drinken in een Ierse pub en s'avonds naar het Stadio Artemio Franchi. Een TE mooie naam voor een TE lelijk stadion. Maar.... who cares??? Wij zijn in Florence, de stad waar AJAX het gaat opnemen tegen "I Viola" oftewel tegen Fiorentina, de voetbaltrots van de plaatselijke bevolking. Wat een rare ploeg hebben wij toch.... In de competitie wordt de achterstand op die kaasboeren groter en groter, ons spel kan zelfs een provinciaals ploegie uit Almelo niet imponeren, maartegen de nr. 4 van Italië ....winnen wij!!!!!! Gek, helemaal gek werden wij in dat lelijke stadion... Uitgerekend Kennedy, verguisd en soms niet eens bij de selectie, uitgerekend hij scoorde op een, ook dat moet gezegd worden, magnifieke wijze de -1 De Europese campagne krijgt na Hamburg weer een tweede hoogtepunt. Ons alternatieve clublied schalde door de donkere Italiaanse nacht, de frustratie van de tifosi van 'I Viola" werkte alleen maar op onze lachspieren. Okay, ons spel is nog steeds niet imponerend, maar de spelers die op het veld stonden hadden de boodschap eindelijk begrepen. STRIJD!! Dat daarvoor supporters het trainingsveld moeten betreden, dat daarvoor de spelersbus moet worden tegengehouden... het zij zo. Waar het om gaat is dat het eindelijk eens doordringt in de koppies van die gasten datje trots behoort te zijn. Trots om het mooiste shirt van de voetbalwereld om je schouders te mogen doen, trots datje de stad Amsterdam mag vertegenwoordigen, trots datje je longen uitje lijf moet!! lopen voor die geweldige AJAX supporters die er elke keer weer staan. Het beloofde een mooie dag te worden. De dag voor de wedstrijd waren Anja en ik al vanaf Eindhoven met Ryanair vertrokken naar Pisa. Daar aangekomen ontkom je niet aan een bezoek aan die scheve toren! Raar volk hoor, die Italianen. Zet die toren toch recht! Wat heb je nou aan zo'n scheef geval. Maar een uniek gezicht blijft het wel. Daarna naar Florence, ook wel Firenze genaamd, de parel van de Renaissance. Even kort een stukje cultuur, want ook daar heeft de gemiddelde AJAX supporter oog en oor voor: Florence is de hoofdstad van de regio Toscane en de provincie Florence. Het telt momenteel ong. 360.000 inwoners en ligt aan de rivier de Arno. Kunst en literatuur hebben door de eeuwen heen een dominerende rol gespeeld rondom deze stad. Beroemde schrijvers hebben naam genaamd zoals: Dante en Machiavalli. Ook genieën als Michelangelo en Leonardo da Vinei hebben bijgedragen aan de roem van deze stad. Vele machtige families waren met elkaar in gevecht over de heerschappij van de stad (de Pitti's, Frescobaldi's etc.], uiteindelijk werd het een bankiersgeslacht, de Medici, met als stamvader Cosimo 1'II Vecchio" - de oudere genaamd, die Florence tot het centrum van de Renaissance heeft gebracht. Naast het feit dat Florence uitgroeide tot een bepalende handelsstad, staat het ook bekend als de meeste uitgesproken Renaissance stad van Italië. Nergens anders in dat land bevinden zich zoveel gebouwen en kunstwerken uit die periode. In het huidige Florence is het mede daarom goed toeven voor ons. Prachtige paleizen en vooral vele pleintjes met terrassen. Dit gecombineerd met een heerlijk zonnetje in een windstille omgeving, laat zich raden dat wij, de AJAX fans, het bepaald geen straf vonden om daar naartoe te gaan. Bij het stadion aangekomen de kaartjes omwisselen: mag ik uw identiteitskaart zien??' vroeg de kaartjes omwissellaar? Tuurlijk, geen probleem, ik greep meteen naar de piekwaar onze paspoorten zich zouden moet bevinden HE???? Waar zitten die dingen??? Nee he???? Ja hoorin de haast om de hotelkamer te verlaten had ik ze op het nachtkastje laten liggen! Godgloeiende Er werd ons op het hart gedrukt dat de controle zeer streng zou zijn en zonder die paspoorten zouden wij niet het stadion inkomen. Meteen naar buiten toe, wij hadden de mazzel dat er net een taxi bij de ingang van het omwisselpunt stopte om een paar AJACIEDEN te dumpen. Pagina 31 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 32