mmm AMSTEB1>aM Een vak apart Volendam, Fiorentina en De Graafschap thuis geen TIFÜ Naast de AFCA supportersclub en de ASR heeft ook VAK41 zo zijn eigen contactmomenten met de club. Op regelmatige basis vinden er tussen VAK41 en Ajax gesprekken plaats over de voortgang van het VAK. Ajax stelt vele faciliteiten ter beschikking voor de bevordering van het vak. Begin februari was tijdens het gesprek het gebruik van vuurwerk aan de orde gekomen. Nog altijd is vuurwerk taboe in het stadion, ondanks vele maatregelen (fouillering, camera's, stewardtoezicht] is er regelmatig vuurwerk op ons vak te zien. Keer op keer krijgt Ajax hiervoor boetes van de KNVB. Daders worden maar mondjesmaat geïdentificeerd, mede door het gebruik van de kleurrijke vlaggen wordt dit bemoeilijkt. Om het vuurwerk een halt toe te roepen en de identificatie van daders te vergroten heeft Ajax aangekondigd om een stop op de faciliteiten te zetten wanneer er nog vuurwerk te zien zal zijn. VAK410 is blij om het feit dat Ajax de maatregelen van te voren heeft aangekondigd, in het verleden is dit wel eens anders geweest. Daarnaast hebben wij begrip voor de situatie waar Ajax in verkeerd, echter behoort vuurwerk nog wel tot de supporterscultuur en lijkt het een utopie dat er nooit meer fakkels/rookbommen te zien zijn. Zoals iedereen heeft kunnen zien is het rookverbod bij de wedstrijd daaropvolgend, Ajax - Feyenoord, niet zo nauw genomen. De consequenties waren duidelijk: geen gebruik meer van het podium, de trommels, de geluidsinstallatie en TIFO. Tijdens de wedstrijd Ajax - FC Volendam had het vak een troosteloze uitstraling. Een lege balustrade, een enkele vlag en weinig motivatie voor steun. De invloed van tegenstander en het spel van Ajax heeft hier natuurlijk ook invloed op gehad. Tegen Fiorentina was het anders, het belang van de wedstrijd was groot. Het groepsdoek werd een dagje eerder (gebruik van de faciliteiten op wedstrijddagen was verboden] al opgehangen, van thuis werden vlaggen en andere attributen meegenomen. Inclusief wat vuurwerk, zover bekend zijn er (wederom] geen daders geïdentificeerd. Een maatregel als deze lijkt bij deze dus zijn werking niette hebben. Laat het duidelijk zijn: Ajax staat voor 100% achter VAK410, maar ook voor de veiligheid van haar supporters. De Meersche Helden 2009 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 31