[MuiF (alü^ (jw(jpi] tterglfe- stempel H et is al weer halverwege maart en de competitie gaat zijn laatste fase in. Nog een wedstrijd of acht te gaan en de reguliere competitie is afgelopen. De kans op het kampioenschap is zo goed als verkeken, we hebben nog een redelijke kans op de tweede plek en dus voorrondes Champions League, en in Europa zijn we nog steeds niet uitgespeeld. We moeten dus hoogstwaarschijnlijk nog even wachten op die derde ster op het shirt [alweer]. Maar laat ik eens positief zijn, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. Maar dat even terzijde. Alhoewel, even terzijde? De laatste jaren heeft namelijk aangetoond dat er nog van alles kan gebeuren aan het eind van de competitie. Ja, inderdaad, zoals de lampjes uit eindhoven die letterlijk in de laatste minuten van de competitie de schaal weggapten uit de handen van AZ en erger nog, uit onze handen. Wie weet staat er dit seizoen wel weer zoiets te gebeuren en hopelijk zijn wij het dan die de buit binnenhalen. En de eerste stap is al gezet door de uit Argentinië geïmporteerde kaasboer Romero. Deze keeper van AZ was na afloop van de verloren bekerwedstrijd tegen NAC [1-2] een beetje gefrustreerd en zeker ook een beetje dom [dank je Maxima], Hij botvierde zijn frustraties op de kleedkamermuur en brak daardoor zijn hand en is waarschijnlijk zes weken uitgeschakeld. "Daar wordt op de muur geklopt, hard geklopt, hand kapot...". Maar dat even terzijde. Kortom, er is nog hoop. En het is ook wel apart dat de laatste twee thuiswedstrijden dit seizoen tegen respectievelijk de huidige nummer 1 en 2 uit de competitie zijn. Misschien toch nog een mooie ontknoping van de competitie op het allerlaatste moment? Laten we het hopen. En uiteraard moet die ontknoping in ons voordeel uitvallen. Ik ben overigens blij dat ons aller Ajax nog steeds op het Europese voetbaltoneel acteert. Het zou mooi zijn als we weer eens wat verder komen in Europa. Om eerlijk te zijn vind ik niet dat Ajax op dit moment - qua resultaten - thuishoort in de top van Europa. Maar sportief en historisch gezien hoort Ajax er wel degelijk thuis. Misschien is het nog te vroeg, maar toch hoop ik dat Ajax in de komende paar maanden nog een paar keer gaat stunten en iedereen zal verbazen door de finale van de UEFA-cup te halen [en te winnen uiteraard]. Ik weet het, het lijkt onmogelijk, maar zoals ik al eerder zei: de wonderen zijn de wereld nog niet uit. En ik weet de uitslag van de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille nog niet, maar als deze eindigt in een gelijkspel of winst dan ga ik steeds meer geloven in 'het wonder van 2009'. En bij verlies, dan nog blijf ik hoop houden. Ik ben - misschien tegen beter weten in - dit keer eens wat meer positief. Negativisme is zo 2008... Maar dat even terzijde. Anyway, laten we de rest van het seizoen proberen om positief te blijven. Laten we nog even vasthouden aan het kleine strohalmpje m.b.t. het kampioenschap en anders de plaatsing voor de voorrondes van de Champions League. En blijf geloven in 'het wonder van 2009'. En San Marco, als wij op 20 mei de bokaal in ontvangst mogen nemen, dan zorg ik er persoonlijk voor dat je [als mijn persoonlijke kado] een doos vol met jodenkoeken, Amstelbier en pannekoekenmix zal krijgen. Maar dan moet je wel zelf melk en eieren kopen ouwe, maar dat even terzijde. Prettige wedstrijd en geen gekke dingen doen. Mazzel, Stempel De Meersche Helden 2009 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 29