David Endt Interview Vind je niet dat Danny Blind wat langer de kans moeten krijgen? "Daar ben ik van overtuigd. Ik heb dat seizoen ook echt geleden. Ik ben wel een emotionele jongen, maar ik ben zelden zo emotioneel geweest als dat seizoen. Ik kan me de wedstrijd tegen Roda voor de beker herinneren: de omhaal van Klaas-Jan Huntelaar in de extra tijd. Dat was toen een dubbele ontsnapping: we ontsnapten aan uitschakeling maar we ontsnapten op dat moment ook aan het ontslag van Danny Blind. Dat was voelbaar. Toen ik terugkwam van het veld en naar mijn kantoortje liep en ging zitten, toen barstte ik in tranen uit. Ik liep gewoon te janken als een klein kind, gewon omdat ik voelde wat er anders was gebeurd. Ik schrok ook echt van mezelf dat ik zo reageerde. Gerard van der Lem is toen nog naar me toe gekomen om me te troosten. Ik was gewoon heel erg begaan met het lot van Danny. Er waren krachten achter de schermen gaande die niet helemaal zuiver waren om hem weg te krijgen. Het had er ook mee te maken dat er oneerlijk spel werd gespeeld ten opzichte van hem. Hij had het in eerste instantie niet zo door, maar ik heb hem wel eens gewaarschuwd. Veel nederlagen hebben zijn troon ook wel aan het wankelen gebracht. Maar je zag onder Danny wel een ontwikkeling: het werd een team, ze gingen als een eenheid voor elkaar en voor die trainer knokken. Eigenlijk waren het prachtige weken tot het einde van het seizoen: we pakten de play-offs en als beloning de bekerwinst. Dat heb je op dat moment eigenlijk niet zo ervaren door je boosheid. Je kiest voor een jonge onervaren trainer, en op het moment dat het misgaat raakt men in paniek, worden er allemaal dingen gedaan en laat je hem gaan. Klaas-Jan Huntelaar was toen vrij nieuwe, maar had het er toen ook met me over: hij voelde een machteloosheid en wist niet wat de groep als spelers nog konden doen. Het was een kansloze zaak, het was al helemaal beklonken door andere partijen. Dat was heel erg frustrerend. Ik vond het beleidsmatig ook een fout om de trainer op dat moment al de wacht aan te zeggen. Je weet toch dat je een beginnende coach aanstelt? Hij begon op een moment dat hij eigenlijk niet wilde: halverwege het seizoen. Maar hij deed het toch om de club te helpen uit zijn Ajax-hart. Eigenlijk kan het niet en moetje met een schone lei goed kunnen beginnen. Maar het wordt je drie keer gevraagd en dan kan je geen nee meer zeggen, ook omdat je een Ajacied bent. Als ze hem nodig hebben, dan staat ie er. Dat had ie zijn hele carrière als speler al gedaan. Natuurlijk had ie veel geleerd, maar het werd hem niet gegund om dat leerproces af te maken. Dat was echt een heel aangrijpend jaar." Merk je iets aan veranderingen betreffende het rapport Coronel? "De belangrijkste verandering is dat er rust is gekomen om directieniveau. Het is daar nu heel duidelijk wie wanneer het woord voert. Dat is heel belangrijk voor de algehele kalmte in de vereniging. Onder andere omstandigheden was er misschien wel meer paniek geweest na de slechte periode die we dit seizoen achter de rug hebben en hopelijk niet doorzetten. Het is belangrijk om een visie te hebben. Dat merk je ook in de relatie met de supporters. Die lijken een omslag in denken te hebben gemaakt en in hun houding. De kernen lijken achter het elftal te gaan staan omdat ze zien dat we op de weg terug zijn. Dat is ook anders dan vorige jaren, dat helpt ook." Wil je nog iets zeggen tegen de supporters? "De supporters zullen denk ik toch altijd achter de club blijven staan. Eens Ajacied, altijd Ajacied. Dat hebben ze meer dan menig persoon met een stropdas aan, zelfs meer dan de gemiddelde voetballer. Voor de supporters is de club hun leven, niet zomaar een spelletje. Het is veel meer dan dat. Ik hoef ze dus echt niet te vragen om hun club te steunen, dat doen ze toch wel. Heb geduld en vertrouwen en blijf ook in tijden dat het tegenzit één met waar je voor staat. Doe dat met behoud van je emoties, want je mag best reageren." Had je verder nog wensen? "Ik heb wel eens de wens om 2 3 wedstrijden het te beleven als een echte supporter. Als je tussen de supporters staat beleef je het voetbal zo anders, zo dieper en daarmee ook zoveel waardevoller dan datje afstandelijker naar het voetbal kijkt. Dat zijn de mooiste emoties. Ik zit natuurlijk met mijn werk, maar ik zal zeker een keer op Zuid de wedstrijd een keer willen volgen!" Pagina 27 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 28