(o](g Viitor J ong NEC, Jong feyenoord, Jong AZ.. ze werden allemaal na de winterstop verslagen. Jong Ajax staat nu eerste op de ranglijst, dus gewoon blijven winnen en je doelpuntjes erin blijven schieten Darko, of wie dan ook, en dan worden we eindelijk weer eens kampioen. Na vier jaar mag dat wel weer een keer. Ook al blijft het laten doorstromen van talenten het belangrijkste, de schaal is toch ook nog steeds wel welkom. En bij gebrek aan een kampioensfeest op het Leidse, dan maar weer eens een leuk feestje op De Toekomst. De afgelopen wedstrijden deden er steeds vaker A-junioren mee met Jong Ajax. Vijf jeugdspelers hebben zelfs de afgelopen periode een contract getekend. Verdediger Timothy van der Meulen en aanvaller Aras Özbiliz kunnen we volgens hun contract nog tot minstens 2011 bij ons zien spelen. Verdediger Johan Kappelhof en middenvelder Tom Overtoom tekenden voor anderhalf seizoen. Marvin Zeegelaar, die in de bekerwedstrijd tegen FC Volendam zijn debuut voor Ajax 1 al heeft gemaakt, heeft ook een handtekening gezet onder het papiertje dat hem officieel tot 2011 aan Ajax verbindt. Ook Randel Shakison heeft zijn debuut voor Jong Ajax gemaakt. In de eerste seizoenshelft debuteerde hij al, maar zat daarna niet meer bij de selectie. In de tweede seizoenshelft speelde hij vaker mee en deed dat verdienstelijk. Het lijkt erop dat volgend seizoen Jong Ajax weer uit een goede lichting spelers bestaat. Het is afwachten welke spelers van het huidige Jong Ajax volgend seizoen nog op De Toekomst te vinden zijn. Hoe gaat het bijvoorbeeld met de keepers? Als keeper bij Ajax heb je het nog moeilijker dan als veldspeler. Dat is dit seizoen ook weer te zien. Vaak speelt de tweede of derde keeper van het eerste, Vermeer of Gentenaar dus. Dan heb je Sergio Padt en Roy Ouwerkerk nog, die hierdoor maar weinig mogen spelen. Padt krijgt nog wel zijn minuten, vooral in uitwedstrijden, maar Ouwerkerk heeft alleen de eerste bekerwedstrijd mogen keepen. Hij heeft de pech gehad dat hij ook een tijdje geblesseerd was, maar alsnog was de kans op speeltijd klein geweest. Hetzelfde verhaal dus als Koen Verhoeff vorig seizoen, die ook zelden speelde, en eigenlijk geruisloos vertrok naar Go Ahead. Ouwerkerks contract loopt deze zomer af, en het lijkt me sterk dat het verlengd wordt. Padt heeft nog een contract tot 2011dus die krijgt nog de kans om verder te groeien. En dan heb je nog Kostas Peristeridis en Danny Burger, nu nog A-junioren, die volgend seizoen een eventuele afwezigheid van Padt en de derde keeper van Ajax kunnen opvangen. Toch zonde van Ouwerkerk, die ik wel wat vaker had willen zien keepen, voor Calvin Mac Intosh is het ook een spannende tijd, want hij speelt dit seizoen met een amateurcontract, en er is nog niets bekend over een contractverlenging. Hij heeft dit seizoen niet heel veel kunnen spelen. Door een blessure kon hij tot een paar weken geleden niet meedoen, maar wat hij heeft künnen laten zien, zag er goed uit. De verdediging ziet er sowieso goed uit de laatste maanden, met Alderweireld, die nog geregeld zijn wedstrijdjes meespeelt met het tweede elftal, Van der Meulen, Nathaniel Will, die ook een tijdje geblesseerd is geweest, Shakison en Kappelhof. Volgend seizoen speelt hopelijk Deniz Asian ook weer wat wedstrijden, en dan heb je toch een aardige verdediging staan. Nog zeven wedstrijden en dan weten we wie er kampioen is. Wie er doorstroomt of al doorgestroomd is in de komende weken. Wie naar een andere club moet uitkijken, en wie het nog een jaartje bij Jong Ajax mag proberen. Of Adrie Koster naar een andere club gaat, en zo ja, wie dan de nieuwe trainer wordt. Bij een eventueel kampioenschap mag Jong Ajax in het 'grote' bekertoernooi meedoen en wie weet zit er dan wel weer zo'n stunt in als in het seizoen 2ÜG3/2ÜÜ4, toen het belofteteam tot de achtste finales van het hoofdtoernooi om de KNVB-beker kwam. Een herhaling daarvan zou mooi zijn. Maar eerst maar 'even' kampioen worden dus. Dat is al moeilijk zat abnamro.nl F www.abnamro.nl y www.abnamfo.nl f www.a, De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 17