[South Crew] ^3 e kopzorgen van een gemiddelde Europese uitwedstrijd... Europese uitwedstrijden zijn voor veel supporters het leuke extraatje naast de reguliere competitie- en bekerwedstrijden. Het zijn de wedstrijden waar naar uitgekeken wordt, maar waarom? Het bezoeken van ons aller Ajax in Europa geeft vooral kopzorgen en lijkt meer op een hel dan op een heerlijk uitje. Laten we de wedstrijd tegen Fiorentina als voorbeeld nemen: De beginnende kopzorgen: Het begint bij de loting. Met spanning wordt de loting gevolgd vanaf het werk. Zodra Ajax uit de koker rolt en de tegenstander bekend is beginnen de telefoontjes te rinkelen. Wie hebben we geloot? Waar komen ze vandaan? Moeten we eerst thuis spelen of eerst uit? Is er een goede, liefst goedkope, vliegverbinding of kunnen we met de auto? Hoeveel kaarten krijgen we? Zijn er betaalbare hotels? En de hamvraag Kan ik eigenlijk wel vrij nemen van het werk? De stress kan beginnen.... Omdat alles binnen 1 dag geregeld moet zijn, omdat anders de prijzen de pan uit rijzen, wordt al het werk aan de kant geschoven en als een razende gezocht op internet. Er wordt rondgebeld, afspraken met medesupporters gemaakt en de reis geboekt. Er wordt geboekt zonder te weten op welke dag gespeeld gaat worden (dus voor de zekerheid maar op woensdag reizen] en zonder de zekerheid van een kaartje (voor de niet voorrang Europese kaarthouders). Een lichte hoofdpijn komt op als Ajax een bericht op de site plaatst dat er eerst thuis gespeeld wordt in plaats van uit!! Verwarring alom, er wordt meteen gebeld met supporterszaken. Het bericht wordt binnen een half uur aangepast, we spelen toch eerst uit. Een paar weken voorafgaand aan de wedstrijd: post van Ajax. Ze sturen de standaard informatiebrief over de bestemming, de club en de geldende regels! Zullen ze echt blij zijn dat we onze club in het buitenland steunen? We moeten vooral niet laten blijken dat we voor Ajax zijn, moeten omwisselen op belachelijke tijdstippen en de informatie in de brief is vooral niet eenduidig en eigenlijk weet je dus nog niets. Een dag later weer een brief, dezelfde! Sommigen schijnen zelfs tot 4 keer toe een brief ontvangen te hebben, goed voor de irritatie! De reis kopzorgen: Hoe dichterbij de dag van de wedstrijd komt, hoe meer de stress toeneemt en de spanning in het koppie stijgt. Woensdag 17 februari, eindelijk kan de reis beginnen! De vliegmaatschappij lijkt niet echt gelukkig te zijn met de vele supporters in hun vliegtuig, maar proberen er het beste van te maken. Aangekomen op bestemming wordt zwaar gecontroleerd, komen we Italië wel binnen? Na de grenscontrole richting het hotel. Het hotel leek op de foto's van het internet veel mooier en ruimer. Gelukkig staat er een bed! Niet lang over piekeren, de stad maar in. Firenze is prachtig! Na het eten mogen we even kijken naar de training van ons aller Ajax. Wat een geluk... dit is de eerste keer dit seizoen dat we naar de training mogen kijken in het stadion! De spelers komen echter veel te laat het trainingsveld op. Na wat rek- en strekoefeningen en wat rondjes lopen wordt het aanwezige publiek verzocht het stadion te verlaten! De wedstrijddag, gegarandeerde koppijn: De dag van de wedstrijd begint prima. Het weer is uitstekend en de stad Firenze heeft veel te bieden qua culturele bezienswaardigheden. Iedereen bezoekt wat dingen even later is het tijd om te wisselen. De brief van Ajax wordt erbij gehaald. Er rijden pendelbussen tussen het centrum en het stadion! Het centrum is redelijk groot, dusOp de plaatsen waar ze vandaan zouden vertrekken is geen pendelbus te zien, geen bordje waar ze stoppen, geen Ajax medewerker, niets! Dan maar vragen. Pagina 11 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 12