5. Kaartverkoop uitwedstrijden en communicatie hierover: Ron Jansen: Online verkoop diverse malen stilgelegd (of niet eens gestart], storingen etc. Melle Sitters: Het online verkoopsysteem is door de K.N.V.B. in het leven geroepen toen duidelijk werd dat de kaartverkoop per ingang van dit seizoen naar Primera over zou gaan. Alles ging goed, totdat Ajax erbij kwam. Zeker met de kaartverkoop van uitwedstrijden gaf het een groot probleem. Omdat het systeem ons en vooral de supporters in de steek had gelaten en we geen verder risico wilden lopen, is met H.S.V. besloten om de kaartverkoop alleen via Primera te laten plaatsvinden. De directie van Ajax heeft na de problemen een brief gestuurd naar de K.N.V.B. om aan te geven dat deze manier van werken onacceptabel is. Inmiddels hebben we van hen een brief teruggehad dat de problemen nu echt opgelost dienen te zijn. De Graafschap is weer verkocht via beide kanalen en heeft geen probleem opgeleverd. 6. Verbeteren band tussen Ajax en supporters: Mike Tenniglo: Veel supporters zouden graag zien dat de spelers meer beschikbaar zijn voor supporters (bijvoorbeeld spelers op het vak]. Henk Voors: 1 e stap is gezet. Zaterdag (13 december] zal er een meet greet zijn met de spelers voor de vrijwilligers. Na de meet greet heeft een afvaardiging van de spelers nog een overleg met een afvaardiging van supporters. Mike Tenniglo: Trainingen (buitenland] zijn tegenwoordig besloten waardoor dat contact weg is. Henk Voors: Hier is niemand blij mee, maar Marco van Basten wil het zo en dus moeten we ons daaraan houden. 7. Rookbeleid ArenA: Jeroen Slop: t.a.v. het rookbeleid nog het volgende: Op AT5 is een item geweest onder het motto: "in de ArenA paf je gewoon door". Ajax is uiteraard niet blij met dit item. Er zal middels filmpjes op de schermen door spelers aandacht worden gevraagd (spelers bedanken publiek voor NIET roken]. Martine Eikelhof: Voor het feit dat er binnen niet gerookt mag worden is nog wel begrip maar dat het op de buitenomlopen niet mag snappen velen niet. Jeroen Slop: Er is een eenduidig beleid noodzakelijk. Op de 2e ring is geen buitenomloop en dus geldt het rookverbod voor het gehele stadion. Patrick van der Meer: Er zijn in NL maar 2 stadions waar een rookverbod geldt, hier en in Arnhem, hoe wordt hier mee omgegaan (uitvak]? Jeroen Slop: Aan het begin van de competitie hebben we van Vitesse bericht gehad, dat voor iedere persoon die het rookverbod overtreedt er aan Ajax een boete wordt uitgedeeld. 8. ArenA card: Lourens de Graaf: Het huidige betaalsysteem is ontwikkeld door de ArenA en ABN/AMRO. Jeroen Slop: Er wordt op dit moment gekeken naar een nieuw systeem middels een chip in de SCC. Maar per wanneer dit beschikbaar kan zijn is nog niet bekend. Als dit nieuwe systeem wordt ingevoerd, zal de ArenA card blijven bestaan voor de mensen die via de losse verkoop kaarten hebben gekocht. 9. Snelheid en deskundigheid cateringpersoneel: Mike Tenniglo: Het gaat allemaal veel te traag, men is niet voldoende voorbereid (in de rust]. Kan het personeel niet voorwerken voordat de rust begint? Lourens de Graaf: We herkennen dit probleem. Feit is helaas dat we een te grote wisseling van personeel hebben en het geen "dagelijks" werk is. Het is daardoor zeer moeilijk om het personeel goed op te leiden. 10. Prijzen: Mike Tenniglo: Men vindt de prijzen te hoog. De prijs/kwaliteit verhouding is niet correct. Lourens de Graaf: De prijzen worden bepaald door de 2 partijen die de catering in het stadion verzorgen. Dit zijn: Catering Club 80%] en Vemo. Deze hebben hierover voor elk seizoen overleg met de Amsterdam ArenA. De Meersche Helden 2009 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 9