A AFCA SUPPORTERSCLUB ^^FCA Supportersclub willen we de belangen van de supporters behartigen. Voor en door supporters. Met als doel: één Ajax! De AFCA SC is dan ook vertegenwoordigd in de Ajax Supportersraad(ASR). We bespreken dan lopende zaken en geven aan hoe we tegen bepaalde dingen aankijken en hoe de beleving van ons als supporters is. Ook houden we elkaar op de hoogte van wat er leeft binnen supporterskringen of Ajax. Regelmatig contact zorgt voor een goede samenwerking! Hieronder lees je een uitleg over het doel van de ASR en een samenvatting van de notulen van het overleg van woensdag 1D december 2ÜÜ8. Ajax Supporters Raad Ajax heeft in zijn Beleidsplan de ambitie en intentie uitgesproken het contact en de band met zijn supporters te intensiveren. Belangrijk onderdeel hiervan is de lancering van de Ajax Supporters Raad. Dit is een brede afvaardiging bestaande uit elf supporters van de verschillende tribunedelen in de Amsterdam ArenA en vertegenwoordigers van de AFCA Supportersclub, Ajax Business Associates en de Supportersvereniging Ajax, die op reguliere basis aspecten met betrekking tot het supportersbeleid en alle andere zaken die supporters bezighoudt, zullen bespreken. Opzet en contact Voor de goede orde: het gaat hierbij niet zozeer om individuele vragen of opmerkingen, - hiervoor kunnen supporters als altijd terecht bij Supporterszaken - maar om issues die (grote) groepen supporters uit een betreffend vak of vakdelen aangaat. Uitgangspunt van de raad is dat het van, voor en door onze supporters is en er een constante interactie ontstaat tussen hen, de raad en Ajax. Samenvatting notulen bijeenkomst ASR op woensdag 10 december 2008 1Identificatieplicht Zuid-I 100% fouillering: Rob Mooij: Aan het begin van elk seizoen vindt er overleg plaats tussen de locale driehoek (politie, justitie en burgemeester). Tijdens dit overleg worden de regels vastgelegd op basis waarvan de Amsterdam ArenA Ajax hun vergunning krijgen voor het spelen van de wedstrijden. Hierin staat ook hoe er per vak gewerkt dient te worden. Brenda Toonen: Maar een supporter MET stadionverbod weet dit en zal derhalve sneller naar een ander vak uitwijken omdat de pakkans hier minder is. Sander Adriaansen: Waarom kunnen de supporters met uitkaart (hierop zit tenslotte een pasfoto) deze niet gewoon als legitimatie gebruiken? Tevens is het bezit van een uitkaart een zekerheid datje geen stadionverbod hebt. Rob Mooij Goos Vervat: We zullen e.e.a. meenemen in het overleg van januari. Feit is dat we allemaal proberen het zo veel mogelijk naar ieders zin te maken, maar 0,5% van de bezoekers houdt ons bezig. 2. Opstelling stadionbeveiliging: Mike Tenniglo: De houding van de stadionbeveiliging op Zuid II wordt als agressief ervaren. Mick Werkendam: Vanwege een aantal incidenten op Zuid II is men daar op het moment "scherper". Tot op heden hebben we alles met eigen stewards kunnen oplossen. Punt wordt meegenomen in de briefing voorafgaand aan de wedstrijd. 3. Metrovervoer vanaf station Bijlmer ArenA op wedstrijddagen: llona Oerlemens (schriftelijk ingediend): Ondanks eerdere verzoeken gaat het weer mis. Bij de wedstrijd tegen PSV waren er 7 metro lijnen 54 (die vrijwel leeg vertrokken) voordat lijn 50 verscheen (overvol) Suzanne Adriaansen: Ik neem dit direct weer mee in het overleg met het G.V.B. 4. Kickoff: llona Oerlemans (schriftelijk ingediend): Vaak fouten in de teksten Suzanne Adriaansen: E.e.a. wordt doorgegeven aan Mark van Leest Pagina 7 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 8