mmF He@]Ë (te dto? Joark a de tv uitzending van Sophie op EQ 3 van de harde kern van kakkerlak ben ik toch maar even gaan filosoferen. Allereerst viel me op dat Sophie hellebrand zei dat deze uitzending 18 december was opgenomen (toch bang voor een aanval van de Joden uit Israel). Voor het café liepen zenuwachtig steeds de zelfde kakkies met sof mutsen voor het raam langs. De uitzending was begonnen en het leek wel of we naar de muppetshow keken. De oudste hooligan had geen tanden, terwijl zijn mama toch echt vanaf haar stoel zei, Ik breng hem altijd zijn tandenborstel als hij vast zit en dat blijf ik doen want hij doet nooit wat en is geen vechtersbaas. Ook viel me op dat ze weinig te melden hadden en het steeds hadden over gebeurtenissen van 2G jaar geleden. De spurs op hun vak (ik sloeg hem met mijn paraplu) en er waren weer stukjes te zien van de rellenband. Ook ging koek en Sophie mee met de hooly's van kakkerlak om te zien hoe ze de polen een lesje zouden leren. Helaas kwam de M.E er tussen, gek hè? Sophie was even de weg kwijt want ze kon de harde kern niet meer vinden. Ook gek terwijl ze nog geen 20 meter van de mannen afstond. Ze ging weer op zoek naar de mannen en kwam bij de woning van een harde pik. Zijn vrouw zei dat hij was opgepakt en in beeld kwam te staan dat hij na 6 uur weer losgelaten was. Even rekenen 19.00 uur opgepakt plus 6 uur is 1 uur in de nacht. Ik ben nog nooit 's nachts vrijgelaten. Eerst een verhoor en dan een proces-verbaal en de volgende dag weer weg. Dus dan zitje gewoon in de kroeg en lieg je tegen je vrouw! Toch vond ik de kakkerlakken erg mild over ons. Ik had verwacht dat wij aan alle kanten afgezeken zouden worden. Door deze groep ben ik jaren lang telefonisch bedreigd! Ze zeiden dan: "We gaan je keel open snije en we verkrachte je wijf. Je gaat er aan kankerjood etc. etc." Zelfs over Beverwijk kwam er niets zinnig uit en het was zelfs voor hun en de Ajax supporters een moeilijke tijd geweest. Nou dat is het voor ons nog steeds want als je echt een vent bent zeg je gewoon de waarheid en ga je niet nu zitten huilen. Want in het vak worden er heel andere dingen geroepen. Ik ben na deze uitzending richting 010 gereden en wilde toch iets meer van de stad weten maar wat kan je daar nou doen? Ik ben eerst maar even naar de begraafplaats gegaan. Altijd leuk zo een attractie. Alleen struikelde ik over iets heen en brak zo wat mijn nek. Ik keek waardoor ik op mijn bek ging, stak er een neus boven de grond en op de steen stond: "Hier rust Moos Gohen". Welke jood wil daar nu liggen? Ik ben even langs het ziekenhuis gegaan en moest een nacht blijven. Naast me lag een hooligan van feyeand. Hij vertelde dat ze zijn hersenen hadden onderzocht maar dat ze alleen een senseo pad konden vinden!! Ik vond hem al zo naar koffie stinken. Ik vroeg hem waar de coolsingel was en ben de dag daarna even wezen kijken, de plek waar de supporters van kakkie 1 keer hebben gestaan in 100 jaar! Er zat een oud mannetje met en kakkerlak petje op, die was nog aan het feestvieren omdat ze de KNVB beker hadden gewonnen. Het mooiste moment vond hij dat de brandweer kwam. Ik zei hoezo brandweer? Hij zei: "Die kwamen voor Peter Bos ze hebben met een breekijzer die KNVB beker uit zijn armen moeten halen. Ja, dat is echt een mooi moment." Ik vroeg ook waarom Feyeand een nieuw stadion gaat bouwen met 8G.GGG stoelen staan die achterstevoren of zo of komt er een schuilkelder in? Ik zou er voedselbanken in plaatsen helemaal hot tegenwoordig en het loopt storm. Ik vroeg ook nog iets over de oorlog en begreep waarom Holland een plat land genoemd wordt. Werd ie me een beetje link en hij zei: "Waarom denk je dat ons vak 'SS' heet? We zijn bang?" Ik vroeg wat er dan precies gebeurd was maar daar wilde hij niets over zeggen. Voordat ik terug reed naar Amsterdam ben ik nog even langs Madurodam gereden en heb daar een 100.000 klapper op de coolsingel neergelegd. Nou, nu weet ik wat er toen gebeurd is in rotjeknor. Cool man. De Meersche Helden 2009 Pagina 4

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 5