iCOCiill Bobby Haarms Een nieuwe De Meersche Helden, een nieuw jaar, een nieuw begin. De eerste twee zijn wel duidelijk, maar een nieuw begin zal ik uitleggen. Na een turbulent jaar gaat het met mij weer wat beter. Dit komt mede doordat ik sinds kort uit het ziekenhuis ben. Ik heb een eigen stekkie in Amsterdam Zuid. Hier kan ik mijn eigen gang gaan en rustig genieten van het leven. Met wat hulp van Ajacieden en vrienden is het gelukt om een eigen stekkie te creëren waar ik me thuis kan voelen. Via deze weg wil ik ze nog hartelijk bedanken: zonder hun had ik dat niet gered. Ook wil ik diegene bedanken die er voor gezorgd hebben dat ik wat mobieler ben. Een nieuw huisje, een nieuwe scootmobiel: het kan niet op! Ook hebben de acties in het stadion mij goed gedaan, ook hiervoor mijn dank. Het jaar is voor mij dus goed begonnen. Nu maar hopen dat ons aller Ajax dit jaar nog meer glans kan en gaat geven! □e winterstop zit er weer op en de eerste wedstrijden zijn weer gespeeld. Bij het schrijven van dit stukje hebben we net tegen NEC gespeeld en de drie punten mee naar huis genomen. Natuurlijk is dat een goed begin, maar echt overtuigen deed Ajax mij nog niet. Iedereen weet dat Ajax mijn club is, Ajax is mijn leven. Ik zal ook nooit negatief over mijn club praten maar wat kritische kanttekeningen plaatsen mag. Ik zie nog niet het Ajax wat ik en velen met mij graag willen zien. De felheid, de bezetenheid, de passie en de wil om kampioen van Nederland te worden: dat mis ik nog bij Ajax. We staan er natuurlijk nog steeds goed voor: we strijden nog mee op 2 fronten, alles hebben we nog in eigen hand. Een team moet groeien, dat weet ik als geen ander. Maar als je het veld op gaat heb je maar één gedachte: ik geef alles om te winnen. Dat zie ik niet altijd. Bloed zweet en tranen wil ik graag zien, dat gebeurt nog te weinig. Vroeger in mijn jaren was het toch anders, misschien was alles wat harder. Ze gingen door het vuur, gaven alles om onze club kampioen te maken. Ze waren trots om voor Ajax te mogen spelen. Een eer was het! Nu ligt dat anders: Ajax is maar gewoon een club en diegene die het meeste betaald, daar ga ik voetballen. Nou, voor mij is Ajax niet maar gewoon een club! Ajax is nog steeds een topclub die over de hele wereld bekend is. □it komt natuurlijk door het verleden: we wonnen alles wat er te winnen viel, de tegenstander stond al met 1-0 achter als ze in Amsterdam het veld opkwamen. Tegenwoordig is dat niet meer zo: elke club heeft een kans tegen Ajax, het staat gewoon 0-0 bij het begin van een wedstrijd. Natuurlijk wordt Ajax weer dat Ajax en dat heeft tijd nodig. Dat weet ik ook wel, maar het wordt tijd voor de 3e ster op het mooie rood-witte shirt. □e supporters die mij ook altijd hebben gesteund en nog steeds doen, die verdienen ook succes: die 3e ster dus! Ze steunen hun club altijd en natuurlijk zijn ze soms kritisch, dat mag. Ze volgen Ajax overal. Ook voor hun is Ajax een levensstijl, ook zij zijn ziek als hun club verliest, □e Arena is bijna altijd vol, de uitvakken bij uitwedstrijden zitten altijd goed vol of zijn uitverkocht en ook bij Europese wedstrijden zijn ze er. De Ajax-supporters snakken gewoon naar een kampioensschap. Er is eigenlijk maar één topclub in Nederland en die komt uit Amsterdam, dus Ajax maak die droom waar en laat ons in mei op het Leidse staan. Ga het veld op met maar één doel: de wil om te winnen! Alles maar dan ook alles moet daar voor wijken! □ie schaal moet naar Amsterdam en daar hoort hij ook. Wij zijn Ajax, de nummer 1 van Nederland! Pagina 3 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 4