0® [jïïïﮩ^ m\n\ [M®©©® Terwijl wij de schaatsen van zolder haalden, en een dwaas zelfs de Elfsteden reed, koos de trainer voor een verblijf in Portugal. Een kort trainingskamp in de zon ter voorbereiding op de tweede seizoenshelft. VFB Stuttgart fungeerde op 1 januari als sparringpartner in de zon. Ajax verloor met 3-2 maar kwam desondanks vol vertrouwen terug naar Mokum. Van Basten liet daarna in de winterstop Derlorge Van Geel achterna reizen naar Kerkrade. Wielaert werd alsnog van FC Twente gehaald als versterking voor de achterhoede maar Elia bleef in Enschede. Leo wil gewoon graag voetballen, of in ieder geval duidelijkheid over zijn toekomst nu zijn contract over een halfjaar afloopt. Zowel speelminuten als zekerheid over zijn toekomst heeft de trainer hem nog niet gegeven. Een clash tussen speler en trainer hangt in de lucht. De tweede helft van de competitie begon met de lastige uitwedstrijd in Nijmegen tegen NEC. De ploeg van Mario Been wilde absoluut een goed resultaat halen tegen Ajax in eigen huis en speelde volle bak. NEC werd uiteindelijk door tien Ajacieden verslagen. Tweemaal werd een voorsprong weg gegeven en kreeg Oario een tweede gele kaart aangenaaid. Toch wisten de tien leeuwen op het veld op pure wilskracht en dankzij de individuele klasse de drie punten uit het vuur te slepen. Een veelbelovend begin van de tweede seizoenshelft. Een week later in Groningen tegen de plaatselijke FC was het de vraag wie Dario voorin zou vervangen. Daar waar Leo een logische aanvulling in de voorhoede leek, koos Van Basten voor Siem de Jong. Dit bleek geen gelukkige hand die de trainer in de Euroborg speelde. Ook zijn hand van wisselen bleek niet gelukkig en werd vol onbegrip ontvangen door de fans in het bezoekersvak. Gabri en Urby werden vervangen door Sno en Leonardo. Toen Ajax met tien man kwam te staan na een domme tweede gele kaart sloegen ook de stoppen bij de trainer door. □at Wegereef schijt heeft aan reputaties bleek toen hij de trainer naar de tribune stuurde wegens kritiek op de leiding. Wellicht dat de trainer vandaag vanaf de tribune beter zicht heeft op zijn mannen want in de Euroborg werd hij tactisch afgetroefd door zijn collega Jans. De trainer werd met veel bombarie binnen gehaald en heeft met minstens zoveel bombarie van zich laten gelden zowel binnen als buiten Ajax. De komende weken zijn voor hem echter cruciaal, kan hij met alle macht die hij heeft gekregen vanuit de club Ajax die derde ster bezorgen? Of is er nog altijd te veel verdeeldheid waardoor we wederom moeten spreken van een overbruggingsjaar waarbij we moeten hopen dat de groep intact kan blijven zodat we volgend jaar voor het kampioenschap gaan? Het gat met de kazen van Van Gaal is inmiddels B punten en in Europa wachten de paarsen van Fiorentina in een dubbele ontmoeting in februari. Verder puntverlies in de komende weken kan funest zijn voor het kampioenschap en ook het Europese avontuur kan snel voorbij zijn. Aan de trainer om nu zijn ware gezicht te tonen. De Meersche Helden 2009 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 35