H oeveel verdient Ajax aan de supporters? □e transfer van Huntelaar heeft ons aller Ajax 27 miljoen euro opgeleverd. Een bedrag dat het budget van de gemiddelde Eredivisieploeg ruim overschrijdt. Nou heeft Real natuurlijk een rijke voorzitter, een ruimere begroting, meer sponsorinkomsten, een overheid die garant staat voor de financiën en ligt Madrid in een land met een veel gunstiger [belasting] klimaat. Ajax heeft deze voordelen niet en moet dus op zoek naar andere manieren om aan geld te komen. Een goede bron van inkomsten zijn de eigen supporters. In het jaarverslag 2007-2008 worden de supporters belangrijke 'stakeholders' [belanghebbenden] genoemd. Dat de supporters belangrijk zijn, blijkt wel uit de cijfers. In het seizoen 2007-2008 bedroeg de omzet van seizoenkaarten 6 9,9 miljoen, een stijging van 6 0,6 miljoen ten opzichte van een seizoen eerder. De omzet van business seats en skyboxplaatsen bedroeg 6 10,2 miljoen. Daarnaast is er ook nog de losse kaartverkoop waarbij de totale omzet 6 6 miljoen was. Uit merchandise en opbrengsten van de fanshop haalde Ajax een omzet van ruim 6 8 miljoen. Alles bij elkaar opgeteld hebben de supporters vorig seizoen een bedrag van 6 34,7 miljoen aan Ajax betaald. Natuurlijk gaat het hier om omzet en niet om pure winst, maar het is wel geld dat de club maar al te graag binnen ziet komen. Hopelijk gaan we dan nu eindelijk de resultaten zien van onze investering. De Meersche Helden 2009 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 33