Een vak apart ^3 e oorsprong van VAK41 ligt op 26 januari 2ÜÜ1Ajax kreeg vanaf dat moment op Noord 1 tijdens Ajax - Vitesse in de beker voor het eerst te maken met een verzameling van vooral jonge fanatieke supporters. Het volgende moge bekend zijn. Nog altijd groeiende, creatief en met een eigen kijk op supporten. Veelal met zang, maar ook de spandoeken hebben menig oog richting ons vak doen keren. Vooraf Ajax - ADÜ Den haag ging er weer een reusachtig doek over de koppen van VAK41 Een doek met een ode aan de andere Amsterdamse gigant dat bekend is over de hele wereld: Heineken. Het logo werd verbouwd tot 'ons' eigen Heineken logo, in het kenmerkende lettertype toonde het balustradespandoek 'Amsterdam1. Daarnaast waren er tien authentieke afbeeldingen die nauw verbonden zijn aan het merk te Er is een onmiskenbare connectie tussen bier en supporters, een part of the lifestyle laten we maar zeggen. Zo zijn er meer en meer voorbeelden die horen bij de cultuur van het supporter zijn. Wij willen dat soort uitingen dan ook graag laten zien naast je club en stadskleuren. Een aantal jaren geleden waren er bijvoorbeeld nog de spandoeken te zien met afbeeldingen van SEX, DRUGS en AJAX. Met de klassieker voor de boeg, over twee weken, draait VAK410 achter de schermen alweer op volle toeren. Zoals gebruikelijk worden er geen mededelingen gedaan over wat er gaat gebeuren. Het vergroten van de impact wordt alleen op deze wijze gecreëerd. Het allereerste megadoek van VAK410 was trouwens te zien in de klassieker van het seizoen 03/04. Een reusachtige afbeelding van Ajax, in Griekse Arena die een kakkerlak plet. Na vier minuten spelen wist Rafael vd Vaart al de Rotterdamse verdediging te verschalken met het wonderschone hakje. Ook heeft de klassieker andere opzienbare momenten meegemaakt op de tribune. Te denken aan het 'Bloody Sunday1 spandoek, de rookbommen en de brandjes van vorig seizoen. Dit seizoen zal het grootste vuurwerk maar eens op het veld moeten gebeuren. De grootste kwelling van de Maas is rijp voor de slacht, twee seizoenen geleden is Ajax al erg coulant geweest door in de uitwedstrijd slechts 4 goals te maken. Een verdubbeling van de goals was realistischer geweest. De Meersche Helden 2009 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 31