I 00 Ife Stempel oms heb je van die momenten dat je even terug denkt aan bepaalde gebeurtenissen uit het verleden. Ik denk ook regelmatig terug aan bepaalde gebeurtenissen en bijbehorende gevoelens. Zo komt het regelmatig voor dat ik even weer terug ben in mijn jonge jaren. Om precies te zien op een maandag ergens in de beginjaren 80, laten we zeggen 1983. Het was de maandag na AFC Ajax - kakkerlakken. Je weet wel, de 8-2 wedstrijd, met een belangrijke rol voor Olsen en drie doelpunten van Van Basten. De maandag erop heb ik de hele dag met een gigantische lach op mijn gezicht rondgelopen en het nummer "I DO like mondays" bleef maar in mijn hoofd rondgalmen. □at begon uiteraard al direct na de wedstrijd, maar toen ik maandagochtend opstond moest ik naar school. En tja, ik woonde toen in een stad waar je ook supporters van dat clubje uit rottedam had rondlopen. Maar op die dag vond ik dat niet echt erg. Ik ontbeet snel en stapte extra vroeg op mijn fietsje om maar op tijd op school te zijn. Niet omdat ik graag op tijd in de klas wilde zijn. Nee, ik wilde op tijd zijn voor mijn Ajax-gappies en natuurlijk die paar foute supporters die een hele zware dag zouden gaan hebben [en in de toekomst nog veel meer van dat soort dagen, maar dat terzijde]. Het was zo mooi om die teleurgestelde, vernederde en lelijke koppies van die gasten te zien. Prachtig! Het was denk ik een van de mooiste maandagen als Ajacied op eredivisie-gebied. Gelukkig zijn er na die dag nog genoeg geweest, maar voor mijn gevoel en misschien omdat ik toen nog jong was heeft het een extra positieve lading meegekregen. En wat het mooie is van dit soort herinneringen, je kan ze oproepen op 'bepaalde' momenten, zowel positieve als negatieve. Zo dacht ik tijdens mijn studie op zenuwachtige momenten [bijvoorbeeld voor tentamens, referaten e.d.] vaak terug aan de prachtige omhaal van Van Basten tegen FC Den Bosch. De zenuwen verdwenen en een tevreden lach kwam ervoor in de plaats. En bij een maagonderzoek een paar jaar geleden in het AMC [niets ernstigs, wel lastig], was het Richard Witschge die het met zijn negen keer hooghouden iets draaglijker maakte. En bij de tandarts speel ik meestal zelf mee in het eerste van Ajax en uiteraard maak ik dan de winnende goal! En die 8-2 overwinning, ach, die heeft veel maandagen goed gemaakt. En niet specifiek wat betreft voetbal, maar meer omdat ik niet van maandagen houd. "I don't like mondays" is overigens een nummer van Bob Geldof en The Boomtown Rats en heeft niets met voetbal te maken. Maar in mijn geval wel. Alleen zing ik het anders: "I like mondays". Tenminste, als het een lekker eredivisie-weekend is geweest. En hopelijk ga ik dit in de toekomst nog heel vaak zingen. Of liever gezegd, neuriën. Ik zal niet iedereen met mijn zangkwaliteiten lastig vallen... Prettige wedstrijd en geen gekke dingen doen. Mazzel, Stempel De Meersche Helden 2009 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 29