Q^iPiDlK^OTl Interview Mogen de supporters kritisch zijn? "Waarom niet, ze betalen toch ook voor een kaartje? Je gaat naar Ajax, dus het verwachtingspatroon is heel hoog. Als sommige supporters bijvoorbeeld naar Ajax - ADÜ Den Haag gaan dan verwachten ze dat het 6-G wordt. Als het dan 1 -0 staat bij rust, zijn ze vaak al ontevreden. Je moet alleen wel reëel blijven. Ik vind ook dat we thuis van iedereen moeten winnen, alleen kan je niet van tevoren zeggen dat het minimaal 6-0 moet worden. Iedereen wil ook dat het met mooi voetbal gebeurt, maar het belangrijkste blijft datje wint. ledereen kan wel zeiken over Volendam-uit, waar we verschrikkelijk slecht speelden, maar we wonnen wel. Je kan ook teruggaan naar december 2007, toen speelden we zulke wedstrijden tegen Excelsior en VW en wonnen we niet. Daar heb je het kampioenschap laten liggen. Als je dan nu aan het einde van het seizoen op het Leidseplein staat, dan heb je wel gewonnen van Volendam. Dat is je winstpunt ten opzichte van vorig jaar, en heeft niemand het er meer over datje die wedstrijd slecht speelde. Die twee dingen moetje wel uit elkaar halen: je moet eerst winnen en dan moet je goed voetballen. Je kan 34 wedstrijden slecht voetballen, maar aan het einde staan er wel 80.000 mensen op het Leidseplein." Supporters volgen jullie natuurlijk overal. We betalen heel veel geld. Wat vindt je er van dat er van die malloten zijn die je volgen door heel Europa? "Ik vind het geweldig. Ik kan niet namens iedereen spreken al denk ik wel dat ik dat doe. Ik was er bijvoorbeeld niet bij in Hamburg, maar daar had wel graag bij geweest. Als ik de jongens hoor, want die praten er ook over, dan waren jullie met 3.500 man in het stadion en zorgden voor een fantastische sfeer." Kom je een keer bij ons op Zuid staan? "Ik hoop tegen NEC weer te spelen, dus dan wordt het al lastig. Mocht het echter een keer voorkomen dat ik geschorst of geblesseerd ben, dan kom ik zeker op Zuid kijken. Dus bij deze staat die afspraak." Wil je nog wat kwijt aan de supporters? "Ik hoop dat ze in grote getale blijven komen en dat ze zo door moeten gaan want de sfeer is fantastisch in het stadion. Ik hoop nog heel lang van ze te kunnen blijven genieten." Pagina 27 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 28