Interview "Vroeger was Ajax ook het hoogst haalbare. Dat vind ik nog steeds, maar als bijvoorbeeld een club als Real Madrid of Chelsea met een pak geld komt... Dat heeft Ajax niet. Die gaan dan daar in mee als zo'n club komt. Dat vind ik wel erg jammer. 27 miljoen voor Huntelaar, 27 miljoen voor Sneijder... Als Ajax financieel goed wil blijven moeten ze dat doen. Alleen praat je dan wel over 35 doelpunten en 20 doelpunten en nog is heel wat assists dat verdwijnt." Je haalt het zelf al aan, het vertrek van Sneijder. In trainingskamp De Lutte wordt er nota bene een glaasje champagne gedronken omdat Sneijder blijft! Supporters kopen daarop seizoenskaarten. Vervolgens komt Real Madrid met 28 miljoen en hij is weg! "Ik begrijp dat de mensen gefrustreerd zijn en dat ze het heel erg vinden. Maar dit is tegenwoordig natuurlijk niet de eerste keer dat zoiets gebeurd en het zal ook niet de laatste keer zijn." Het is voor spelers een droom om bij Ajax te komen, maar dan wil je toch veel prijzen winnen. Kun jij leven met de prijzen die je tot nu toe hebt gewonnen sinds je bij je het eerste zit? "Dat hadden er wel meer moeten zijn. Twee landtitels, 4 keer de Johan Cruijff Schaal, 3 keer de KNVB beker. Nee, het zijn zeker dat het te weinig landstitels zijn voor de 7 jaar dat ik bij het eerste zit." Ook Europees hebben we er niet echt veel van gebakken, alleen de kwartfinale tegen AC Milan voor de Champions League. Maken wij een kans tegen Fiorentina en kunnen we wat dat betreft ons een beetje vasthouden aan Hamburg uit? "We maken zeker een kans. HSV was wel een van onze betere wedstrijden van de afgelopen jaren Europees gezien. We hebben bijna niets weggegeven toen, op die bal op de lat na dan." Wat zijn jouw ambities? "Het hoogst haalbare uit mijn carrière halen wat er in zit. Achteraf kunnen we dan kijken of het wat geworden is. Als het lichaam het toelaat wil ik zo lang mogelijk doorgaan, want dit is het mooiste beroep van de wereld." Welke competities spreken jou het meest aan? "Dan denk ik toch dat de Engelse competitie de mooiste competitie is. De Spaanse heeft ook wel wat, maar ik denk dat ik toch de Engelse de mooiste vindt." Sinds het begin van het seizoen is Vak 41G verhuisd naar de Zuidkant. Merk je daar wat van in het stadion? "Ja, dat merk je echt. Ik denk dat het de sfeer in het stadion ten goede is gekomen. Om maar een voorbeeld te noemen: Slavia Praag, niet één van onze beste wedstrijden. Ik denk dat de supporters toen 90 minuten achter de ploeg hebben gestaan. Dat merk je dan echt wel." Heb je last van de supporters van de tegenstander als je uit speelt? "Als je bijvoorbeeld kijkt naar die uit Rotterdam als je daar speelt... Die zijn zo hatelijk naar mij toe, dat vind ik heerlijk. Dan maakt het mij niet uit dat ik uitgescholden word." Ik geef je een voorbeeld met Volendam-uit. De keeper kreeg zowat alle snackbars naar zijn hoofd gegooid, maar kon er nog wel om lachen ook. "Ja, dat is wel humor. Ik ken hem wel want hij heeft ook bij Ajax nog in de jeugd gespeeld. Maar ondanks dat ie wat gezet is doet ie het echt heel goed, hij houdt heel veel tegen. Maar dat soort opmerkingen zijn ook niet hatelijk bedoeld." De Meersche Helden 2009 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 27