Interview Bij Heerenveen hadden we hetzelfde gevoel. Daar was je weliswaar niet bij, maar toch... "Ik heb de wedstrijd gezien. We waren vrij kansloos. Maar als je dan ziet hoe die eerste goal valt... Dan kan je wel zeggen datje niet goed begint, maar die valt er wel heel gelukkig in: via de paal en via de rug valt ie er in. En als dat dan ook nog bij Heerenveen is wat een moeilijke tegenstander is..." Heb jij eigenlijk wel eens een rode kaart gehad? "Ja, dat was niet eens zo lang geleden: Australië uit met het Nederlands Elftal. Ik heb gehoord dat ik de enige keeper ben die ooit een rode kaart heeft gehad. Het was een te korte terugspeelbal en ik ga vol voor die bal, maar de speler tikt hem net weg met zijn voet. Maar gelukkig was dat maar een oefenwedstrijd, hahaha." Voelen jullie ook echt dat er nu rust is binnen Ajax? "Op dit moment wel. Je gaat door in de UEFA Cup, dat is alvast een doelstelling die is gehaald. We staan er op zich nog steeds goed voor in de competitie. Je staat weliswaar achter op AZ, maar dat is minimaal. Je hebt toch een gat geslagen naar de rest, al is dat geen gat van 15 punten, maar het is er toch. Dan kun je de tweede seizoenshelftje toch vol op het kampioenschap richten. Ik denk dat dat ook belangrijker is. Ik wil graag de UEFA Cup winnen, dolgraag zelfs, maar ik vind de landstitel belangrijker." Is er heel veel veranderd met de komst van Van Basten? "Er zijn spelers weggegaan en er zijn spelers bijgekomen. Er zijn ook op het trainingsveld veranderd, het kunstgrasveld is er uitgehaald en er is een gewone grasmat ingekomen. Daar ben ik overigens zelf ook een voorstander van. Ik had natuurlijk ook al met Van Basten gewerkt bij het Nederlands Elftal, dus ik was al het één en ander gewend. In dat opzicht is er niet zoveel veranderd voor mij." We stellen deze vraag wel vaker aan spelers die wat langer meelopen. Wij Ajax-supporters zijn de grootste zeikerds die er zijn, maar vind je niet dat Ajax zakelijker en killer is geworden? "Het is ook meer een bedrijf geworden. Ik denk dat dat ook met de hedendaagse tijd te maken heeft. Kijk maar naar Chelsea met Abramovic, gelukkig is dat hier niet het geval. Het is allemaal groter geworden, vooral er omheen. De supportersgroepen zijn gewoon nog even hecht als vroeger, alleen alles eromheen niet: meer tv- aandacht, meer kranten. Daarin is Ajax meegegaan, dat moet ook wel. Als je dan naar de gezelligheid kijkt dan hoop ik natuurlijk dat dat terugkeert, al denk ik dat dat heel erg moeilijk zal worden." Pagina 25 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 26