[MiDütjIlMn] ^S(^[k.(^D(B[n][b[LI][F^1 Interview Je bent wat vaker geblesseerd dat de keepers die we tot nu toe gehad hebben. Hoe komt dat? "Ik denk dat ik vooral heel vervelende blessures heb gehad. Ik heb 4 maanden met een polsblessure gelopen, nu weer 3 maanden met mijn schouder. Het is dus niet dat ik heel vaak geblesseerd ben, maar eerder lang. Dat komt heel ongelukkig uit, maar goed, dat is niet anders." Vroeger werden keepers wel buitenbeentjes genoemd. Geldt dat nog steeds? "Ik denk dat dat meer iets van vroeger is. Zo voelt het voor mij in elk geval niet." Er is de laatste jaren veel gebeurd binnen Ajax. Wat doet dat met jou als keeper? "Het stoort me natuurlijk af en toe wel. Dan ging die weer weg en dan kwam dat weer uit... Maar ik zit al 7 jaar hier en ik ben niet anders gewend. Ik denk dat het op dit moment het rustigst sinds tijden is. Het stoort me niet in mijn doen en laten op het veld" Wat merkje daarvan binnen de selectie? Hebben jullie het daar dan over? "Ja je praat er natuurlijk wel over. Zodra er dingen veranderen of er gaan en komen weer mensen, dan heb je het daar zeker over. Maar dat heb je overal, dat gebeurt in het bedrijfsleven ook." Wij waren blij dat Marco van Basten kwam als trainer. Dan wordt er meteen veel veranderd maar als je dan de eerste wedstrijd tegen Willem II ziet... Natuurlijk is dat de eerste wedstrijd en ben je net een maand bezig, maar dan staat er geen team. "Nee, dat is misschien wel zo, maar goed... Je verliest de eerste wedstrijd, dat hadden wij ook totaal niet verwacht. De verwachtingen waren hoog, we hadden een redelijk goede voorbereiding gedraaid met veel nieuwe jongens, een nieuwe technische staf. De hele voorbereiding moet dan in die wedstrijd eruit komen. Dan weetje ook dat als je als Ajax zijnde daar naartoe gaat, je meestal niet verliest. Maar op dat moment ging ik ook alles mis. Je speelt nog een redelijke eerste helft: niet goed, maar je komt met 1-0 voor. In de tweede helft zat ook bijna alles tegen: twee goals tegen, een rode kaart, bijna geen kans gecreëerd. Op een gegeven moment gingen we tegen onszelf lopen voetballen. Niet alleen de supporters waren dus erg gefrustreerd, wij waren het misschien nog wel erger. Het was niet gezellig na afloop..." De Meersche Helden 2009 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 25