Interview De eerste jaren dat je bij het eerste elftal zat was je niet de eerste keeper. Wat deed dat toen met je? Zat je je niet te verbijten? "Je moet natuurlijk niet vergeten dat ik nog heel jong was toen ik bij het eerste werd gehaald. Fred Grim, Bogdan Lobont en Joey Didulica zaten toen al bij het eerste. Op dat moment kom je net kijken en vindt je alleen maar mooi dat je er tussen staat. Je hoopt dat je ooit aan spelen toe zal komen. De manier waarop ik aan spelen ben toegekomen is eigenlijk heel gelukkig geweest. Zowel Lobont als Didulica raakten in de voorbereiding geblesseerd. Zodoende ben ik aan het seizoen begonnen. Ik kon meteen aan de bak, speelde tegen Manchester United en Barcelona tijdens de voorbereiding. Daarna heb ik elf wedstrijden op rij gespeeld. Ik heb me dus nooit echt verbeten." We hebben je tijdens de trainingen toch wel eens anders van het veld zien komen... "Ja, maar dat had dan meer te maken met de trainer toen. Op het ene moment speelde ik weer wel, dan weer niet. Als het dan ook niet gaat zoals je wilt, dan gooi je ook alles er uit tijdens trainingen, zeker op de maandagochtendtraining. Dan ga je ook wat vaker in discussie, die dagen heb je wel eens." Kenneth Vermeer weet nu al dat hij de 1 8e niet meer keept. Van Basten heeft immers gezegd dat jij de nummer 1 bent. Jij weet dus hoe hij zich nu voelt. "Dat is niet leuk nee. Maar goed, dat hoort ook bij het voetbal. Ik heb het inderdaad ook mee gemaakt, maar uiteindelijk maakt het je sterker. In het begin baal je er van, maar je moet er je voordeel mee doen. Er komt een moment datje wel gaat spelen. Je kan ook geschorst of geblesseerd raken. Dan kan je wel gefrustreerd gaan zitten, maar dat heeft geen enkele zin. Ik denk ook niet dat Kenneth dat doet. Hij is een goeie jongen, en ook een goeie keeper." Als Van Basten dat niet gezegd had, zou je je denk ik toch nog wel achter je oren hebben gekrabbeld... "Ja, je ziet ook dat hij het gewoon goed doet. Aan de andere kant was ik voordat ik geblesseerd raakte tweede aanvoerder bij Ajax en eerste keeper bij Ajax en het Nederlands Elftal. Als je dan weer fit bent mag je er wel vanuit gaan dat je weer gaat spelen." Ondertussen heeft Van Basten in de media al laten blijken dat Maarten en Kenneth voor de plek onder de lat bij Ajax zullen moeten strijden. Zo zie je maar weer hoe betrekkelijk de voetballerij is... (red.) Heb jij ooit wat gemerkt van rivaliteit tussen keepers? "Nee nooit, die is er niet. Je hebt altijd wel concurrentie onderling, maar ik heb met de mensen waarmee ik gewerkt heb totaal niet het gevoel gehad dat we rivalen waren. Je bent het wel, maar ik heb er niets van gemerkt. Je gaat gewoon heel goed met elkaar om." Je hebt al aardig wat keeperstrainers meegemaakt. Leer je daar nog steeds wat van? "Ja natuurlijk. Van iedereen leer je wat je wilt leren. Op een gegeven moment ben je in een situatie dat je elke wedstrijd bij Ajax speelt en dan ga je dingen aannemen waarvan jij denkt dat ze goed voor je zijn. Bij Wil Coort was het vooral trappen, Fred Grim was het meer series maken en ballen vangen en bij Carlo l'Ami gaat het meer om voetenwerk. Je leert dus van elke trainer wat, maar waar je het meest van leert zijn toch de wedstrijden." Pagina 23 De Meersche Helden 2009

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 24