Interview Je hebt natuurlijk samen met hem getraind. Hoe was dat? "Ja mooi, al is het daarna en ervoor mooier als tijdens de training zelf. Dan ben je meer het keepen bezig. Maar tijdens de wedstrijden, zeker het afgelopen EK, kon je pas echt zien hoe goed hij eigenlijk is." Al sinds de jeugd heb je een geweldige traptechniek. Heb je er nooit aan getwijfeld om gewoon een veldvoetballer te blijven? "Het trappen heeft niet zo heel veel te maken met het voetballen zelf. Dan Moet je ook letten op de manier van lopen en dat is niet mijn sterkste punt." Wat voor soort keeper zou je jezelf willen noemen: een meevoetballende keeper, een lijnkeeper? "Dat is moeilijk te zeggen, dat moeten anderen eigenlijk maar beoordelen. In Nederland en vooral bij Ajax wordt er gevraagd datje moet mee voetballen. Uiteindelijk blijft de voornaamste taak van een keeper dat hij de ballen tegenhoudt. Dat moet niet vergeten worden." Wat zijn jouw sterkste punten? "Ik denk dat ik wel een bal kan tegen houden, anders zit ik natuurlijk niet al 8 jaar bij het eerste, hahaha. Ook denk ik dat ik een goede trap heb." Je bent een echte penaltykiller geworden! "Ja, als ik de statistieken moet geloven heb ik vorig seizoen elke penalty die we tegen hebben gekregen tegen gehouden. Ik hield er een paar tegen achter elkaar. Ik heb ook gebruik gemaakt van zo'n boekje: welke speler graag in welke hoek schiet. Bij Heracles-uit klopte dat. Bij AZ-uit stond dat El Hamdaoui in de rechterhoek van mij zou schieten. Waarom ik dan toch naar links dook weet ik niet, maar ik had hem wel. Op dat moment praten mensen erover en weten spelers ook dat ik de laatste twee penalty's gestopt heb. Dus die gaan ook met een ander gevoel achter zo'n bal staan. De penalty van Rutger Worm stopte ik toen ook in de G-ü wedstrijd bij NEC-uit." Van der Sar was ook niet een echte penaltykiller. Van Breukelen wel bijvoorbeeld. "Nou, ik denk dat Hans natuurlijk ook penalty's had gestopt op belangrijke momenten. In de finales van de Europa Cup I en het EK '88. Dat zijn de twee penalty's waar hij aan wordt herinnerd. Van der Sar heeft ook dat moment gehad in de Champions League finale vorig jaar [Edwin stopte de laatste penalty van Chelsea-speler Nicolas Anelka waardoor Manchester United de Champions League won - red.]. Dat vond ik ook erg mooi voor hem: je weet als je hem stopt dat je die beker hebt gewonnen. Een mooier moment is er niet." Wat was in jouw ogen de afgelopen jaren het beste achterhoede? "Dan kies ik op rechts Trabelsi, in het centrum Stam en Chivu, op links Maxwell en daarvoor Johnny Heitinga." De Meersche Helden 2009 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2009 | | pagina 23