A AFCA SUPPORTERSCLUB AFCA Supportersclub willen we de belangen van de supporters behartigen. Voor en door supporters. Met als doel: één Ajax! Een paar keer per jaar zitten we met de directie van Ajax om de tafel. We bespreken dan lopende zaken en geven aan hoe we tegen bepaalde dingen aankijken en hoe de beleving van ons als supporters is. Ook houden we elkaar op de hoogte van wat er leeft binnen supporterskringen of Ajax. Regelmatig contact zorgt voor een goede samenwerking! Hieronder lees je een samenvatting van de besproken onderwerpen uit het overleg van maandag 24 november. Terugkeer oude logo: De AFCA Supportersclub pleit voor de terugkeer van het oude logo. Uri Coronel is tegen. Hij wil geen onrust door controversiële zaken die tweespalt kunnen veroor-zaken. Na roerige jaren is het in rustiger vaarwater brengen van de club prioriteit nummer één. Daarvoor is een eensgezinde club onontbeerlijk. Rust in de tent moet bijdragen aan het kampioenschap waar iedereen naar snakt. Daarnaast geeft Coronel aan dat het onderwerp "logo" niet leeft in de ledenraad. Iedereen heeft de vrijheid om het oude logo in alle uitingen te gebruiken. Voorts betwijfelt de voorzitter of er wel genoeg draagvlak is voor de terugkeer naar het oude logo. Stoeltjes ArenA: De AFCA Supportersclub is voorstander van rood-witte stoeltjes in de ArenA. Voor Ajax is dit pas een issue als de huidige vervangen moeten worden. Men wil de kosten beheersen en vindt de investering van een paar miljoen nu een onverantwoorde uitgave. De ArenA heeft ook een stem en betaalt niet mee bij vervanging voordat de stoeltjes zijn afgeschreven. Ajax gaat zijn best doen voor rood-witte stoeltjes als ze vervangen moeten worden. Sfeer: Ajax complimenteert de fans voor de verbetering van de sfeer in de ArenA. Vanuit Ajax, de ledenraad en de aandeelhouders hoort hij tevreden geluiden. Ajax waardeert de acties ter nagedachtenis aan Sjakie Wolfs zeer. Actie rondom Ajax-FC Utrecht: De besturen van Ajax en FC Utrecht willen de animositeit tussen beide supporters-groepen verminderen. Men wil een minder agressieve sfeer en wil daartoe een aanzet geven door 1 200 fans van de uitspelende club gratis toe te laten. Ajax ziet graag dat ook de afvaardigingen van de beide supporters-groeperingen met elkaar om de tafel gaan zitten. Wangedrag Psv-fans: Psv heeft zijn excuses aangeboden voor het wangedrag van een gedeelte van de aanhang die de minuut stilte voor Sjakie Wolfs verstoorde. Er zijn enkele stadion-verboden opgelegd en Psv heeft een bloemstuk bezorgd bij de crematie. Ajax heeft de directie van Psv ook aangesproken op het gedrag van hun aanhang. Diversen: Resultaten "Rapport Coronel": Eind januari 2009 worden de resultaten gepresenteerd aan de ledenraad en de commissarissen. Ook de AFCA Supportersclub krijgt inzage. Vooronderzoek Willem II - Ajax: De KNVB is een officieel onderzoek gestart naar het gedrag van de Willem II fans. Het betreft de provocaties en het gooien van voorwerpen richting het Ajax-vak. Willem II heeft medegedeeld dat ze de daders gaan opsporen. Pagina 7 De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 8