Hij vindt het goed dat de trainers tijdens de wedstrijd niet veel coachen en schreeuwen naar de spelers. Dat haalt een speler uit zijn concentratie. Aron Winter kan er volgens hem wel in de rust voor zorgen dat de spelers weer op scherp staan. Winter vindt hij sowieso een goede trainer. Adrie Koster heeft hij door zijn blessure nog niet meegemaakt op het veld, maar hij vindt hem een interessante man met een eigen methode. Er wordt veel gerekt en gestretcht, wat hij positief vindt. Ook hebben beide trainers veel ervaring, die ze goed kunnen overbrengen Deniz denkt dat Danilo de grootste kans maakt om door te breken. Hij denkt dat er binnenkort echter geen middenvelders door zullen breken, omdat die linie in het eerste al zwaar bezet is. Hij voegt toe dat hij denkt dat Daylon Claassen het ook wel gaat maken. Vervolgens worden de spelers geëvalueerd. Over de keepers is eigenlijk niets te zeggen, want het merendeel van de thuiswedstrijden keepte Kenneth Vermeer of Hans Vonk. Die laatste heeft het goed gedaan, behalve in de wedstrijd tegen Jong psv [2-1 verlies], waar hij opzichtig blunderde bij een vrije trap. Verdediger Calvin Mac Intosh heeft door een blessure nog maar één wedstrijd kunnen spelen. In die wedstrijd kwam hij over als een harde, maar faire speler met goede verdedigende acties. Zijn plaats werd in de wedstrijden daarna vaak overgenomen door Nathaniel Will, die ook goed speelde, maar wat 'lichter' overkomt. De laatste wedstrijden was ook hij echter lichtgeblesseerd. Deniz vindt zowel Calvin als Nathaniel goede spelers. Hij denkt dat er een kans is dat na de winterstop beide Ajacieden spelen, want Calvin kan ook centraal in de verdediging spelen, en aangezien Blind is doorgeschoven naar het eerste elftal, en Delorge waarschijnlijk vertrekt, is er weer plek voor een centrale verdediger. De andere centrale verdediger is Toby Alderweireld. Deniz vindt dat Toby verdedigend beter is geworden. Zijn trap was altijd al fenomenaal, maar hij wordt ook steeds meer een leider. Hij coacht veel meer dan vorig jaar in de A1Naast hem op de linksbackpositie was geregeld John Goossens te vinden. Van nature middenvelder, maar hij vulde de linksbackpositie naar zijn mogelijkheden goed in. Deniz vindt hem een zeer goede, complete middenvelder, met als voornaamste pluspunten zijn mentaliteit, passing en scoringsvermogen. Toch stond laatst in het Parool te lezen dat hij bij Ajax mag vertrekken. Over naar de middenvelders. Zoals gezegd vindt hij Danilo erg goed. Hij heeft snelheid en is goed aan de bal. Wel moet hij nog leren betere keuzes te maken. Daylon Claassen, de Zuid-Afrikaanse middenvelder, noemt Deniz aan de bal bijna foutloos. Hij moet wel fysiek sterker worden. De aanval tot slot. De enige Jong Ajacied die daar eigenlijk besproken kan worden, is Darko Bodul. In de afgelopen wedstrijden hebben er wel meerdere A1-spelers meegespeeld, zoals Geoffrey Castillion en Marvin Zeegelaar, maar dat was niet lang genoeg om echt te kunnen beoordelen. Bodul is ook pas net weer terug van een blessure en heeft dan ook nog niet zoveel gespeeld. Over de hele seizoenshelft gezien, heeft hij echter goede statistieken. In negen wedstrijden (zes in de basis, drie als invaller] heeft hij zeven keer gescoord. Hij kan goed kaatsen en is doelgericht. Wel is zijn handelingssnelheid wat laag. Toch is de kans groot dat hij uiteindelijk in Ajaxl mag spelen. Tot slot de rest van de selectie, zoals Renaldo Jongebloet, Stanton Lewis en Jordi Schell. Zij spelen allen zelden en de kans is dan ook groot dat zij het eerste elftal niet zullen halen. Dan is er ook nog Christian Supusepa. Deniz vindt hem een goede speler en denkt dat de linksback het wet"*' kan gaan maken in de voetballerij. Er is wat mij betreft dan wel nog veel werk aan dej/yüokeHNTöoral wat het opkomen betreft. Het is te hopen dat Jong Ajax de stijgende lijn voortzet in-dertW'ëe de seizoenshelft, maar het belangrijkste blijft natuurlijk dat er talenten doorstromeftrlk^denk dat het met dat laatste echter wel goed gaat komen met namen als Alderweireld, Bodul en Danilo. f* www abnamro.nl f* www.abnamro.nl C www.abnamro.nl T www.a r www abnamro.nl r v. De Meersche Helden 2008

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 7