at kunnen we ervan zeggen zo vlak voor de winterstop? Op het moment van schrijven staan we op de tweede plaats met drie punten achterstand op Louis van Gaal. Natuurlijk hadden we eerste moeten staan want we zijn Ajax, maar zo slecht staan we er nou niet voor. Zeker met de wetenschap dat de we de voorgaande jaren nogal wat punten hebben laten liggen in de laatste twee kalendermaanden. Opvallend is wel dat het team nog niet echt constant kan presteren. Prima overwinningen op PSV en HSV werden afgewisseld met (een stuk] mindere optredens tegen AZ en FC Utrecht. Daarnaast kan je stellen dat Marco hoogstpersoonlijk verantwoordelijk is voor het vertrek van Klaas Jan Huntelaarvan wie we vandaag afscheid nemen. De trainer heeft dermate veel macht dat wanneer hij Klaas kostte wat kost had willen behouden voor Ajax, hij nooit naar Madrid was vertrokken. Natuurlijk is het bedrag wat wordt gevangen voor Klaas Jan behoorlijk, maar wat is dat nog waard als we aan het eind van het seizoen niet op het Leidse staan? Blijkbaar heeft hij zoveel inschattingsvermogen dat we het kampioenschap ook zonder de pakweg 25 goals van Huntelaar zullen binnenhalen. Vooralsnog is dat toekomstmuziek en lijken we voorin vooral afhankelijk van de bevliegingen van Suarez. We wachten rustig af. Marco is wel een man van zijn woord, in meerder opzichten. Hij zegt niet alleen dat hij de steun van de supporters waardeert, hij laat dat ook blijken getuige zijn gang richting het bezoekersvak in Hamburg. Daarnaast beloofde hij op de eerste dag van het seizoen de talloze vrijwilligers van de club dat hij het goed met ze zou maken. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de vrijwilligers waarbij de selectie normaal gesproken aanwezig is, gaf hij aan zijn spelers niet met dergelijke beslommeringen op te willen zadelen. Ook hier hield Marco woord en een gezellige lunch in het supportershome was op zaterdag 13 december het gevolg. De technische staf en de selectie waren aanwezig en namen de tijd voor de supporters die het hele jaar lang klaar staan voor de club. Na bijna zijn eerste seizoenshelft als verantwoordelijke voor het eerste elftal van een club kunnen we langzaam de balans opmaken. Na een ietwat stroeve start waarbij een aantal impopulaire maatregelen werden aangekondigd is meer dan duidelijk dat de trainer maar voor 1 ding is gekomen: het optimaal laten presteren van het eerste elftal. Dat hierbij ego's van directieleden, spelers en supporters worden gekrent deert de trainer niet. Het doel, die derde ster op het shirt is heilig en wie daar niet in mee wil moet wijken. Niet eerder had en gebruikte een trainer zoveel invloed is nog altijd de gedachte. Of dit slecht is kunnen we pas na afloop van het seizoen beoordelen. Voorlopig doet hij het aardig en moeten we zijn keuzes, verkoop Huntelaar, rol op de bank voor Gabri en de aankoop van Sno, accepteren omdat duidelijk is dat deze trainer geen keuze ondoordacht maakt. Of je het er mee eens bent of niet, eerlijkheid gebied te zeggen dat Marco de boel aardig op de rit lijkt te hebben. Met die wetenschap in het achterhoofd, en het feit dat de sfeer in het stadion ook tijdens de mindere wedstrijden prima is kan 2Q09 wel eens een heel mooi jaar gaan worden. De Meersche Helden 2008 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2008 | | pagina 35